Colectie Tzep

tzep

Well-Known Member
Moderator
Multumesc! Nu am a ma plange de inflorirea lor! Sunt darnici! :indragostit: :D
 

sarselia

Active Member
Moderator
Wow Tzep!
Ce minunatii!
Si Classicul Red are 25 de ani!!Ala da devotament si iubire!
Sa iti traiasca toate!
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Am imbatranit impreuna! :eek: :( :nu-i nimic: :rofl: Am si de 36 de ani, Classic rosa. Anul asta sper, .... astept sa infloreasca si unii de cateva luni, numai, niste gagalici! :astept: :visator: Aia-s din cei bengosi, sper sa le placa la mine........ :? :wink: Le promit "marea cu sarea", :indragostit: :* :fluierat: ca munte nu am la indemana! :)
 

sini

Well-Known Member
Sa-ti traiasca batraneii,ca-s tare frumusei!
Exemple frumoase pentru tineret.
Mult noroc si cu fitosii!
 

claude

Well-Known Member
Moderator
superbi! Da' faci tu vreo smecherie de-ti infloresc in perioada asta...Eu nu-s expewrt in hibi, am doar unul, s-a chinuit prin noiembrie cu 3 bobocei si gata...Nu a inflorit niciodata iarna.. :?
 

miha

Member
Ce inseamna sa aiba lumina...parca sunt in plina vara... E o placere sa-i admiri in zilele astea intunecate, superbe pete de culoare ...
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Chiar nu fac nimic, dar in iarna asta nu au vrut sa doarma deloc! Au tot inflorit, toti, fara nici o exceptie. Primavara trecuta i-am tuns destul de scurt si le-am schimbat ghivecele, pamantul etc. apoi in balconul deschis, la aer curat toata vara, pana toamna tarziu. Abia in noiembrie i-am bagat in casa, nu le-au cazut frunzele, nu s-au ingalbenit si ....au tot inflorit!
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Astazi s-a marit colectia mea, pentru ca au inflorit prima data doi hibilici. Este vorba despre Schizopetalus si Sunny Cities Ankara.

Acum doua saptamani a mai inflorit unul, tot prima data ..... H. Cooperi.

"Vinovata" pentru acesti frumosi este Ani, careia ii multumesc iar! :D
 
Sus