Colectie Sini

malisia

New Member
re

ce vecini bogati ai ... sa aiba asa comoara in fata geamulu i ....ii inivdiez ...iti doresc la cat mai multi ... sunt superbi si multumim din suflet pt bucuria cu care ne umpli inima arantandu-ne asa frumuseti
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Bravo Sini! :clap:
S-au dezlantuit si pretiosii tai! La cat mai multi. :visator: :marfa: :indragostit:
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
:eek: Minunat frantzuzul! :clap: :indragostit:
Sa traiasca si sa tot infloreasca! :hug: :visator: :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Revin aici cu poza de la "Fort de France" (gresisem topicul :mrgreen: ) si spunind ca la mine de la Hodnik el infloreste asa:

Mai am unul prins dintr-un lastar de la Albela (merci draga mea :hug: ) si infloreste la fel.
Adica un piersiciu.
De ce la tine e galben? :?
 

albela

Active Member
Am si eu poze de anul trecut cu Fort de france mai spre galben. Asta de ex:

sau asta:

dar nu chiar asa de galben. Majoritatea florilor sunt mai piersicii cum zice gabiuta.
 

sini

Well-Known Member
Violeta are dreptate:culoarea la florile unor hibiscusi(si nu numai) poate fi influentata de diferiti factori.Chiar florile aceluiasi hibi pot avea nuante diferite in functie de temperatura ,apa, lumina,etc.Astazi am o alta floare la aceeasi planta,dar care a stat 3 saptamani in conditii putin diferite(umbra-jaluzele trase,apa cand si-a adus aminte cine avea grija de el,fara ingrasamant).Floarea este mai palida, cu nuante de roz
Am avut peste 30 de hibi cumparati de la Gommer.Nu toti au inflorit de prima data asa cum erau in pozele lui.Deci, cam asta e.
 
Sus