Colectie Sini

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Sini chiar ca ai o colectie extraordinara :clap: Se vede ca ii iubesti fiindca si ei la rindul lor te rasplatesc :D .
Cind mai dau cu nasul prin acest topic imi clatesc ochii pe la colectiile voastre. :)
 

sini

Well-Known Member
Multumesc pentru aprecieri,Gabiuta.
Da,ii iubesc enorm.Timpul meu liber este al lor.
 

sorina

Active Member
intrt-adevar o colectie care iti merge la suflet . Sunt curioasa ca vad ca ai postat primele poze in 2008 , acum citi ai in total , si cum te descurci cu ei ( vara - iarna ) citi ai pierdut /???
 

sini

Well-Known Member
Sorina,
acum am 50 de hibiscusi.Am pierdut doar 3:Tivoli,Cairo White si Peppermint Candi.Nu stiu motivele.S-au dus si gata.Atat iarna cat si vara stau unii in casa ,altii pe balcon.Conditiile sunt aceleasi in ambele locatii.Adica temperaturi variind usor intre 24-26 de grade.Orientarea balconului si a ferestrei este spre N-E.In perioada cand e soare puternic tin jaluzelele trase.
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Wow! :eek: Felicitari pentru intreaga colectie! :clap: 50 de exemplare .... e ceva! :roll: :gandit:
 

fdana

Member
sini a spus:
Sorina,
acum am 50 de hibiscusi.Am pierdut doar 3:Tivoli,Cairo White si Peppermint Candi.Nu stiu motivele.S-au dus si gata.Atat iarna cat si vara stau unii in casa ,altii pe balcon.Conditiile sunt aceleasi in ambele locatii.Adica temperaturi variind usor intre 24-26 de grade.Orientarea balconului si a ferestrei este spre N-E.In perioada cand e soare puternic tin jaluzelele trase.
Si de ce nu ai cerut ajutor?:(
Nu aveam Peppermint dar din primele aveam butasi sa iti intregesti colectia la loc caci si eu am pierdut multi si stiu cum e.
 

sini

Well-Known Member
Multumesc frumos,Dana.Am spus cati si ce am pierdut,nu am spus ca nu-i mai am.Am facut rost de butasi,dar pana nu-i vad mari nu intra in categoria celor viabili.Cei 50 sunt plante mature,care au inflorit sau urmeaza sa infloreasca.Pe langa acestia am si trei hibi diferiti, obtinuti din incrucisari proprii,dar pana nu-i vad mari nu intra in categoria celor 50.
 

sini

Well-Known Member
nu,intre 7-15 zile
la mine, ce nu a iesit in perioada aceasta,nu a mai iesit
ma refer la semintele obtinute de mine,pentru restul nu ma pot pronunta
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Felicitari brailencelor! :clap: Cum de acum vreo cateva saptamani tot o sa merg la Braila....spuneti-mi si mie unde este "aerul" mai bun, ca sa aduc si la Constanta un pic! :wink: :rofl:
 

sini

Well-Known Member
Multumesc ,Sarselia.
Astazi si

tzep,
aerul din apartament o fi mai bun,ca cel de afara,cred ca la tine e mai bun
 

sarselia

Active Member
Moderator
Vaai de fiecare data daca vreau sa imi inseninez ziua si sa mi-o colorez intru in colectiile voastre de Hibi.
Si intr-adevar am si de ce.
:wink:
Minunati!
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
sini a spus:
tzep,
aerul din apartament o fi mai bun,ca cel de afara,cred ca la tine e mai bun
Deosebiti hibi astia, imi plac! :dans: Nu am prea vazut "modelul"acesta! :clap:
In privinta aerului, ai dreptate. De cand i-am scos in balconul descoperit ...la semiumbra ....cresc vazand cu ochii si fac bobocei! :marfa: Sper sa-i prind pe toti cand infloresc! :astept: :nu stiu:
 
Sus