Colectie Nick

nick1971

Active Member
N-am stiut unde sa ma laud si eu cu hibiscusul meu orange, de la Fleur, pe aceasta cale ii multumesc inca odata ptr el :D si am deschis acest topic :D
 

nick1971

Active Member
si hibiscusul de la gabiuta, ii multumesc si ei :D care trebuia sa fie galben sau caramiziu si este... SUPERB!!

cat e de mic si e plin de flori si boboci :D il iubesc rau de tot
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:eek: convinsa am fost ca este caramiziu......... :) .Dar e frumos foc si culoarea asta :)
Sa-ti traiasca......si sa iti tot infloreasca.
 

sini

Well-Known Member
Gabiuta,o fi fost caramiziu.Mie mi-a inflorit unul mult timp caramiziu,ba avea si mot.Anul acesta e doar ciclam,fara mot.
 

nick1971

Active Member
multumesc :D
deci e posibil sa se fi intamplat la fel, oricum e o culoare superba, chiar voiam sa-mi cumpar stiind ca eu voi avea galben sau caramiziu :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Tot ce se poate sa se fi intimplat ceva pentru ca stiam ca este caramiziu clar dar daca zici ca se schimba.........ce sa zic??? :D
 
Frumoasa colectia,chiar daca nu sunt multi.Superbi...si stii ceva....si de unde ii ai.....Crez eu ca si asta e o chichita.Sa te bucure!
 

nick1971

Active Member
multumesc, se prea poate... cu chichita :wink:
mai am doi hibiscusi, mai batrani :) de vreo 4-5 ani, care abia anul trecut m-au bucurat cu flori o sa-i laud si pe ei... sa nu se supere :rofl:
 

nick1971

Active Member
ma bucura iar cu floricele :D

a inceput si asta
va rog sa-mi spuneti si numele lor, sa stiu cum ii strig :)
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Primul este Honolulu si cel galben este Classic apricot. Sa-ti traiasca! :clap:
 

albela

Active Member
Lasa ca si eu am inceput in 2008 cu unul cumparat de la sellgros (Aloha Rosa) pe care l-am asezat la o fereastra spre nord si nu a facut nici o floare vreun an de zile :rofl: . Spor la adunat iti urez :D .
 
Sus