Colectie IULIA

IULIA

Active Member
noutati:
astea le-am achizitionat pe 26 februarie:
mini-phalenopsis


phalenopsis


phalenopsis XL


phapilopedillum


cymbidium


phalenopsis schilleriana- stuartiana


altele:



catleya- iwanagara apple blossom :

altele pe 28 februarie:
noi -




astea sint reinflorite-


astea am uitat sa le pun-


iar la astea povestea continua-
 

IULIA

Active Member
alte noutati :


pentru care multumesc amicelor mele Ani si Caramell pentru strinsa colaborare, dar si unei a 3 a doamne Gabi.
o mini:

o maxi XL:

din categoria surprize(a se citi de la marile reduceri de la diverse magazine):

si reinflorite:
 

tinaM

Member
Sa-ti traiasca. Toate sunt faine, dar culoarea aceea la epidendrum e pe sufletul meu.
Oare in colectia ta am vazut eu dendrobium tip phale mini? Exista asa ceva sau ce am vazut eu la magazin erau tratati cu inhibatori?
 

tinaM

Member
Da, tot mov am vazut şi eu.
Daca nu te superi, o intrebare: de unde ai luat epidendrum??? Pe la noi toti ridică din umeri :( ; la-ş fi luat si pe jumate mort, ca-l puneam eu pe picioare. Poate ma linistesc afland ca e de departe...
 

IULIA

Active Member
Nu te linisti Tina, ca e luat chiar de la mine din oras. au fost la practiker acum 2 ani. toate culorile(alb, roz, cyclam, rosu, galben, portocaliu).
eu nu am luat decit 3 culori. asta e. :D
ultimii i-au aruncat la gunoi, ca m-am dus sa ii salvez si nu am mai reusit.
acum in februarie. :(
 

tinaM

Member
Acum chiar ca ai pus sare pe rana, la noi nu-i practiker :(
Rosu, roz... ce de culori...! As salva si eu macar unul. Astia-s niste nenorociti, arunca la container bunatate de flori. Habar n-au ce le trece prin mana. Am vazut odata un asasin din asta: scotea floarea din ghiveci, rupea cat mai marunt totul si pastra numai ghiveciul, restul... :cry:
 

mena

Member
Felicitari Iulia pentru superbele tale orhidee.
Am tot urmarit albumul tau dar nu ai mai postat poze noi de ceva timp. Sunt de-a dreptul indragostita de florile tale si este peste puterile imaginatiei mele sa-mi inchipui ce frumuseti ai acasa la tine.
Nu uita sa ne mai bucuri si noua retina din cand in cand cu frumusetea orhideelor tale...(reinflorite, sau nou achizitionate... :wink: )
 

IULIA

Active Member
eh....si am inceput serviciul.fara net,da?
mor.
nimic achizitionat.
reinflorit da. s-a stricat si aparatul.
:( :( :( :(
va tin la curent.
 

sarselia

Active Member
Moderator
Iuliaaaaa , m-ai innebunit!

sunt bestiale orhidicile tale!
nici nu stiu de unde ai "cule" atatea bunatati ca si eu tot caut si caut si nu mai gasesc nimic nou.

numai bine!

si la cat mai multe si frumoase!
 

sarselia

Active Member
Moderator
Iulia, ai niste orhidee de vis.Toate sunt frumoase insa orhideele Cattleya le intrec pe toate.
Sa le mearga la toate bine si sa te bucure cu cat mai multe flori!
 

lelia

Well-Known Member
Sunt foarte frumoase ,Iulia ! mi-a fost dor de balconul tau :oops: :visator:
Sa te bucuri de ele !
 
Sus