Colectie CristianG

CristianG

Well-Known Member
sarselia a spus:
Foarte frumoasa girafa...dar Vanda e splendida.
O adevarata bijuterie!
Sa iti traiasca si felicitari pentru ingrijirea lor ireprosabila!
:D
Da, printesa casei,...,vanda! Intr-adevar este o bijuterie pentru orice colectionar. Sper sa ma bucur de ea mult timp de acum inainte....Multumesc! :wink: :D
 

elenafles

Active Member
Superb ... e putin spus.Sa-ti traiasca minunea.Sti cumva ce durata de viata are o floare de Vanda din momentul cand se deschide bobocul?
 

sarselia

Active Member
Moderator
Elena la mine a durat floarea vreo 2 luni.
Depinde mult si de temperatura la care sta planta.Acum fiind mai cald se poate sa tina mai putin.
 

miha

Member
Nu prea ai ce spune in fata unei asemenea frumuseti... Eu nu ma mai satur s-o admir... e minunata... :roll:
 

elenafles

Active Member
sarselia a spus:
Elena la mine a durat floarea vreo 2 luni.
Depinde mult si de temperatura la care sta planta.Acum fiind mai cald se poate sa tina mai putin.
Mersi Sarselia.Sa vad de unde...cand....cum ...sa-mi fac si eu una cadou :wink:
 

CristianG

Well-Known Member
sarselia a spus:
Elena la mine a durat floarea vreo 2 luni.
Depinde mult si de temperatura la care sta planta.Acum fiind mai cald se poate sa tina mai putin.
Subscriu celor spuse de Sarselia. Caldura poate scurta durata de viata a florilor. Maxim o luna in perioada caniculara. Insa ce mai conteaza, bine ca traieste si atat. Exista orhidee care au o durata de viata a florilor mult mai scurta. Pana la urma sta in vas si nu in substrat...Si asa am senzatia ca sta inflorita mult mai mult decat ar trebui.... :wink: :)
 

CristianG

Well-Known Member
miha a spus:
Nu prea ai ce spune in fata unei asemenea frumuseti... Eu nu ma mai satur s-o admir... e minunata... :roll:
Continua sa o admiri, pentru ca merita...Iti dai seama? Privesti doar niste poze.....Daca ai avea un astfel de exemplar la tine acasa......:wink: :D
 

CristianG

Well-Known Member
elenafles a spus:
sarselia a spus:
Elena la mine a durat floarea vreo 2 luni.
Depinde mult si de temperatura la care sta planta.Acum fiind mai cald se poate sa tina mai putin.
Mersi Sarselia.Sa vad de unde...cand....cum ...sa-mi fac si eu una cadou :wink:
Sper sa o gasesti cat de curand si sa te bucuri de frumusetea ei...Merita efortul financiar de a achizitiona o vanda.....Acum este un pic dificil sa dai pe o planta 200 - 300 RON .:D Insa.....
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Asta asa este, vanda e o splendoare si iti insenineaza ziua de cum o privesti! :D
 

Kati

Active Member
Cristian, am ajuns cam tarziu sa iti admir frumoasele, nu pot spune decat acelasi lucru ca si fetele inaintea mea: minunate!
 

CristianG

Well-Known Member
Simonilela a spus:
Absolut minunata! Si girafa harrnica merita laudata, dar Vanda e de vis.
Multumesc pentru cuvintele tale......Girafa merita laudata. Nu s-a odihnit deloc! Vanda.....Cerul albastru a coborat in camera mea....:)
 

nely

Member
Cristian, sincere felicitari pt florile tale si in special pt vanda....se vede ca ai o slabiciune pt vanda, se intelege si de ce :wink:
 
Sus