Colectie CristianG

CristianG

Well-Known Member
nely a spus:
Cristian, sincere felicitari pt florile tale si in special pt vanda....se vede ca ai o slabiciune pt vanda, se intelege si de ce :wink:
Multumesc....Incerc si eu sa ma descurc cat mai bine cu ele.Cine nu ar avea o slabiciune pentru Vanda? Practic, este imposibil....Este irezistibila! :wink: :D
 

CristianG

Well-Known Member
PHALAENOPSIS 24.11.2010

Achizitie noua.... :D Aceasta orhidee superba am luat-o de la Bricostore Brasov la pretul de 24.99 RON. Vreau sa va spun ca in ghiveci, exista doua orhidee...Arata superb! Parca sunt niste fluturi cu picatele. Sunt atat de multe varietati acolo.... :salivat: :salivat:
 

mikiduzza

Member
wooooow :eek:
este splendida :indragostit:
si sunt 2 orhidee la doar 25 lei??? la cluj de ce nu exista brico? :(
sa te bucuri de ea Cristian :D
 

refu

Member
Re: PHALENOPSIS 24.11.2010

CristianG a spus:
Achizitie noua.... :D Aceasta orhidee superba am luat-o de la Bricostore Brasov la pretul de 24.99 RON. Vreau sa va spun ca in ghiveci, exista doua orhidee...Arata superb! Parca sunt niste fluturi cu picatele. Sunt atat de multe varietati acolo.... :salivat: :salivat:
no pai vezi Cristian, asta e superba nu ce am luat eu, la noi la cj nu este bricostore, am fost la Cora, Carrefour, Flowertime, si am ales ce era mai ok, si nu se compara cu ce ai gasit tu acolo. Felicitari
 

CristianG

Well-Known Member
mikiduzza a spus:
wooooow :eek:
este splendida :indragostit:
si sunt 2 orhidee la doar 25 lei??? la cluj de ce nu exista brico? :(
sa te bucuri de ea Cristian :D
Multumesc Mikiduzza.....O ador! Florile sunt cauciucate....Sunt foarte tari. Iar culoarea iti sare in ochi efectiv. Exista multe specii la vanzare si toate la 25 de lei. Cand am vazut ca sunt doua plante in ghiveci...De fapt am luat doua la pret de una!Imi pare rau ca la tine nu exista Brico... :( Cine este din Brasov, de exemplu Ira, poate sa traga o fuga pana acolo! :D
 

CristianG

Well-Known Member
Re: PHALENOPSIS 24.11.2010

refu a spus:
CristianG a spus:
Achizitie noua.... :D Aceasta orhidee superba am luat-o de la Bricostore Brasov la pretul de 24.99 RON. Vreau sa va spun ca in ghiveci, exista doua orhidee...Arata superb! Parca sunt niste fluturi cu picatele. Sunt atat de multe varietati acolo.... :salivat: :salivat:
no pai vezi Cristian, asta e superba nu ce am luat eu, la noi la cj nu este bricostore, am fost la Cora, Carrefour, Flowertime, si am ales ce era mai ok, si nu se compara cu ce ai gasit tu acolo. Felicitari
Multumesc Refu....Nici eu nu m-am asteptat sa gasesc atat de multe specii de orhidee acolo. Toate erau phalaenopsis. Anul trecut a fost si un targ de orhidee. Anul acesta nu a mai fost. De obicei la Bricostore au preturi mari la orhidee. Acum insa am ramas surprins sa constat ca preturile sunt cat se poate de mici. Plantele au fost aduse in week-end. Ai ce alege de acolo. Atat de multe sunt, iar pretul lor la vanzare a ajuns sa fie foarte mic. Multumesc pentru gandurile tale. Lasa ca si tu ai orhidee superbe.... :wink:
 

refu

Member
E ok sa ai asa ceva in oras, aici sunt dezamagit de conditile care li se ofera, angajatii nu au nici cea mai mica idee de udat sau altceva, dar inschimb preturile sunt mari, daca e sa mergi in florarii gasesti Phala si la 70-80 lei, enorm .
 

ira

Member
Am fost saptamana trecuta CristianG :) .Nu am luat nimic ,doar am admirat cate orhidei au adus :mrgreen:
 

CristianG

Well-Known Member
refu a spus:
E ok sa ai asa ceva in oras, aici sunt dezamagit de conditile care li se ofera, angajatii nu au nici cea mai mica idee de udat sau altceva, dar inschimb preturile sunt mari, daca e sa mergi in florarii gasesti Phala si la 70-80 lei, enorm .
In florarii phale sunt destul de scumpe. M-am grabit sa i-au una ca nu cumva data viitoare sa nu mai am ce alege.Cei din Bricostore se pricep la omorat flori, mai ales orhidee.... :(
 

CristianG

Well-Known Member
ira a spus:
Am fost saptamana trecuta CristianG :) .Nu am luat nimic ,doar am admirat cate orhidei au adus :mrgreen:
Nici macar una? Hai mai Ira...Ce naiba! Tocmai tu sa nu achizitionezi un exemplar? Refu, Mikiduzza tanjesc dupa ele si tu...Ai vazut si tu ce superbe sunt. Poate te razgandesti.... :wink:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Cristi, ce frumoasa e , intr-adevar...sa-ti traiasca!
Vreau si eu ...asa ca voi da o fuga in week-end la Brico :D
 

ira

Member
CristianG am pus mana ,le-am inspectat erau superbe!!!!dar....Am pus ochii pe o camelie la reducere (maine cred ca ma duc sa o iau),poate o scap de la moarte :)
Eu m-am specializat pe plante de la reducere :rofl: :rofl:
 
D

dyayzh

Guest
Refu, pentru tine doream sa caut phale...caci eu am renuntat de ceva timp la orhidee :oops:
 

Kati

Active Member
Cristi, e superba! Parca parca ma bate si pe mine gandul sa trag o fuga, dar ma mai gandesc :D Ca nu mai am loc pentru ele. Oricum la primavara va trebui sa ma despart de cateva specii :cry: din lipsa de spatiu (si din alte motive...) :cry:
 
Sus