Colectie CristianG

andra444

Member
ai niste orhidee foarte frumoase Cristian! sa-ti traiasca multi multi ani de-acum incolo si sa te bucuri de ele si de florile lor! nici nu vreau sa-mi inchipui cum ar arata colectia daca ai sta la casa :D
felicitari, in pozele acelea se vede in primul rand multa dragoste pentru frumos!
 

CristianG

Well-Known Member
andra444 a spus:
ai niste orhidee foarte frumoase Cristian! sa-ti traiasca multi multi ani de-acum incolo si sa te bucuri de ele si de florile lor! nici nu vreau sa-mi inchipui cum ar arata colectia daca ai sta la casa :D
felicitari, in pozele acelea se vede in primul rand multa dragoste pentru frumos!
Multumesc pentru cuvintele tale venite din inima. Oamenii intelepti au spus urmatoarele:"Fa din casa ta un Templu." Asa si este....Ca sa te simti bine trebuie sa creezi un cadru propice pentru relaxare.Florile ne relaxeaza efectiv! :D
 

CristianG

Well-Known Member
Aceasta phale face parte din categoria celor foarte mari in diametru. Domnisoara s-a apucat sa munceasca din greu la o tija de toata frumusetea. Florile sunt mari si albe.... Phalenopsis mai are o tija.Ciudat este ca nu vrea sa faca deloc flori. In schimb face noi tije! :mrgreen: :twisted:
 

CristianG

Well-Known Member
bebe Iris a spus:
VVVVVVVVVaaaaaaaaaiiiiiiiiiiiiiiiii, e minunata!!!!!!!!!
Multumesc! Si mie imi place...Acum o vad in toata splendoarea. A muncit din greu la dezvoltarea bobocilor. Si pentru ca a venit primavara, se gandeste sa continue sa faca alti boboci pe langa florile deja deschise... :wink: :mrgreen:
 

sarselia

Active Member
Moderator
CristianG a spus:
Aceasta phale face parte din categoria celor foarte mari in diametru. Domnisoara s-a apucat sa munceasca din greu la o tija de toata frumusetea. Florile sunt mari si albe.... Phalenopsis mai are o tija.Ciudat este ca nu vrea sa faca deloc flori. In schimb face noi tije! :mrgreen: :twisted:
Intr-adevar mare si frumoasa girafa ta!
Sa te bucuri de ea si sa iti arate cat de curand florile!

:D
 

mikiduzza

Member
Cristian imi plac extrem de mult florile tare :indragostit:
Felicitari pentru munca depusa in ingrijirea florilor :giggle:
 

CristianG

Well-Known Member
mikiduzza a spus:
Cristian imi plac extrem de mult florile tare :indragostit:
Felicitari pentru munca depusa in ingrijirea florilor :giggle:
Multumesc Miki! Eu cred ca fara flori oamenii ar muri incet si sigur....Incerc sa am grija de ele cum pot mai bine... :D :wink:
 

CristianG

Well-Known Member
Au inflorit din nou......
Update Paphiopedilum....Niciodata nu i-am schimbat substratul.Tija o are de mai bine de un an de zile. Continua sa faca flori...

Update phalenopsis: Prima planta:
A doua planta....Prima floare are 12 cm....Este absolut magnifica!!!Si nici nu a inflorit toata!
 

CristianG

Well-Known Member
VEDETA LUNII IUNIE 2010 - VANDA PACHARA DELIGHT

Update Vanda Pachara Delight. Acum va prezint vedeta lunii iunie....Si mai are trei boboci de crescut! Sunt vrajit de albastrul florilor!!!! :visator: :incapatanat: :indragostit: Acum, la mine in casa este sarbatoare....Multumesc Creatorului pentru acest minunat cadou. :)
 

sarselia

Active Member
Moderator
Cristian jos palaria!
Papucelul e superb si chiar mai rar vezi unul galben.
Cat despre Vande hmmmm nu mai am cuvinte.
Sunt MAGNIFICE!
Felicitari pentru ingrijirea lor impecabila si sa ai parte de ele muult,mult timp!
Intr-adevar cred ca e superb in camera ta acum.
:clap:
 
Sus