Colectie CristianG

CristianG

Well-Known Member
Imi place foarte tare sa fotografiez...Nu de alta insa pe blog la mine se poate observa acest lucru. O poza imortalizeaza clipa prezenta care maine devine un vis.Trecutul este inexistent, maine este doar un vis...Clipa de acum este tot ce conteaza.Aici si acum,...,cu florile noastre minunate! :wink: :)
 

anyny

Member
CristianG a spus:
Imi place foarte tare sa fotografiez...Nu de alta insa pe blog la mine se poate observa acest lucru. O poza imortalizeaza clipa prezenta care maine devine un vis.Trecutul este inexistent, maine este doar un vis...Clipa de acum este tot ce conteaza.Aici si acum,...,cu florile noastre minunate! :wink: :)
atunci clar !!! ma gandeam eu :)
una din pasiunile mele este sa fotografiez :oops:
 

CristianG

Well-Known Member
Update:Una dintre phalenopsis a inflorit toata...Cealalta munceste la boboci! Iata aceasta este girafa despre care am tot vorbit zilele trecute... 8) :mrgreen: Sunt superbe...
 

Simonilela

Member
Minunata „vacuta”. Am si eu una, dar cu o singura tija. Cat despre girafa, arata exact ca a mea. Daca ii seamana si la harnicie, o vei avea inflorita/imbobocita multa vreme de acum incolo.
 

sarselia

Active Member
Moderator
:eek:
Ce de minunatii ai Cristian!Jos palaria!
Si felicitari pentru pasiunea ta pentru orhidee ca mai rar am intalnit barbati carora sa le placa plantele si mai ales orhideele.
Sunt superbe iar girafa e minunata.Cat despre vacta nici nu mai vorbesc!
Sa ai parte de ele mult mult timp si sa va bucurati impreuna de multa frumusete!
 

CristianG

Well-Known Member
Simonilela a spus:
Minunata „vacuta”. Am si eu una, dar cu o singura tija. Cat despre girafa, arata exact ca a mea. Daca ii seamana si la harnicie, o vei avea inflorita/imbobocita multa vreme de acum incolo.
Si mie imi place foarte tare "vacuta".....Iar de "girafa" nu mai vorbim....Sper sa faca in continuare flori pe aceleasi crengi.. 8) :D
 

CristianG

Well-Known Member
sarselia a spus:
:eek:
Ce de minunatii ai Cristian!Jos palaria!
Si felicitari pentru pasiunea ta pentru orhidee ca mai rar am intalnit barbati carora sa le placa plantele si mai ales orhideele.
Sunt superbe iar girafa e minunata.Cat despre vacta nici nu mai vorbesc!
Sa ai parte de ele mult mult timp si sa va bucurati impreuna de multa frumusete!
Da, in fata florilor trebuie sa ne aplecam capul, palariile.... :D Cred ca ar trebui toata lumea sa se bucure de flori.Barbatii sunt si ei fiinte...Si lui Radu ii plac orhideele... :D Asa ca nu sunt singurul! Sa avem parte cu totii de orhidee si sa ne bucuram de ele. :wink:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Stiu ca nu esti singurul caruia ii plac orhideele si ca mai sunt si pe aici si in lumea larga barbati care le iubesc dar cum eu nu am unul acasa caruia sa ii placa va admir pe voi ca le ingrijiti cu atata drag.
De fapt sotului meu ii plac dar doar atat nu se implica in nimic legat de ele.
:)
Asa ca toata stima si respectul!
 

CristianG

Well-Known Member
sarselia a spus:
Stiu ca nu esti singurul caruia ii plac orhideele si ca mai sunt si pe aici si in lumea larga barbati care le iubesc dar cum eu nu am unul acasa caruia sa ii placa va admir pe voi ca le ingrijiti cu atata drag.
De fapt sotului meu ii plac dar doar atat nu se implica in nimic legat de ele.
:)
Asa ca toata stima si respectul!
Cred ca sotului tau ii este frica sa nu le omoare.Asa ca se multumeste cu privitul si mai putin cu ingrijitul....Oricum este bine ca ii plac plantele chiar daca doar se uita la ele. :)
 

sarselia

Active Member
Moderator
Pai saracul de el nu are ce face trebuie macar sa ii placa ca doar cand s-a insurat m-a luat pe mine si pe ele asa ca trebuie sa convietuim impreuna.
:rofl: :rofl:
 

CristianG

Well-Known Member
Corect....Nu are ce sa mai faca.Din pacate nu are cum sa aleaga....Trebuia sa se insoare cu tine cu flori cu tot!!! :rofl: :mrgreen:
 

sarselia

Active Member
Moderator
:rofl: :rofl:
Cristian pe langa ca ai o mini gradina botanica te-ai facut si cu una zoologica.
:rofl: :rofl:
In orice caz superbe!
 

CristianG

Well-Known Member
HA! HA! Ai dreptate Sarselia....Acum constientizez ca la mine, mica gradina botanica a devenit Zoo! Multumesc pentru ca mi-ai adus aminte ca acum am Zoo in casa.. :twisted: :rofl:
 
Sus