Colectie CristianG

CristianG

Well-Known Member
Traim o viata zbuciumata...Cred ca acesta este motivul pentru care uneori suntem orbi.Insa am speranta ca oamenii vor reveni la sentimente mai bune. :)
 

CristianG

Well-Known Member
anyny a spus:
imi place optimismul tau :)
dar din pacate mai sunt doar putini oameni buni
Ehee...Pai ce poti sa faci? Toti oamenii sunt buni in interior insa nu stiu asta. Apropierea de plante le-ar mai deschide inima.De noi depinde totul.Sunt sub ochii nostrii aceste plante.Ce mai asteptam? :D
 

anyny

Member
dar sa stii k am cunoscut oameni la care nu le plac florile :eek:
mi-au zis...."de ce iti mai bati capul cu ele? oricum mor..si va fi timp pierdut..." :x
 

CristianG

Well-Known Member
Hmm! Iarta-i ca nu stiu ce spun. Credeam ca toti oamenii iubesc florile chiar daca nu au timp sa se ocupe de ele...Iarta-i! Sunt prea incrancenati pe viata.....Florile sunt o binecuvantare pentru toti....Orhideele sunt divine! 8) :)
 

anyny

Member
ai dreptate cristina :)
florile fac ca oamenii sa fie mai buni.
scuze cristian k iti folosim colectia pt a vb despre oameni :oops:
 

CristianG

Well-Known Member
cristina_lacrima a spus:
Ai niste flori superbe... :eek:
Da, in general se spune ca oamenii care iubesc plantele si animalele sunt oameni buni, adica nu sunt rai, invidiosi, nu se bucura de raul altora. Cred ca depinde si de mediul in care traim. Sunt convins ca in general, oamenilor le plac plantele si florile. Fara ele practic nici noi nu am exista pe fata pamantului. Multumesc Cristina pentru cuvintele tale.Florile sunt si ele niste fiinte. Sunt convins ca se bucura cand imi simt prezenta in camera.:)
 

CristianG

Well-Known Member
anyny a spus:
ai dreptate cristina :)
florile fac ca oamenii sa fie mai buni.
scuze cristian k iti folosim colectia pt a vb despre oameni :oops:
Nu-i nicio problema....Oamenii si plantele convietuiesc impreuna.Exista o legatura de nedespartit! 8) :)
 
Sus