Colectie Caramell

daisy111

Active Member
Carmenus dar unde sunt toate frumusetile care le detineai de pe prima pagina? :oops: ca tare mult imi place si mereu ma uit cat sant de frumoase!!!
Superba cea alba!! :visator:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Multumesc :D. Si pe mine m-a surprins placut phal. equestris, nu ma asteptam ca florile sa fie atat de delicate.

Arselia, eu cred ca orhideele din Germania au avut nevoie de o perioada de adaptare si de acum, rand pe rand vor incepe sa infloreasca toate :D.

Daisy, din orhideele de pe prima pagina, in timp, am facut o selectie destul de drastica. Am renuntat la cambrii, cymbi si papucei pentru ca sunt prea "sensibili" pentru mine. In schimb ma inteleg bine cu dendrobiumii si phalele din care am in continuare o multime. Majoritatea se pregatesc de inflorire. :D
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Rhynchostylis gigantea alba achizitionata acum 3 ani la comanda comuna din Italia. Are 2 tije florale in acelasi timp si un parfum foarte frumos. Arata divin, recunosc, imi place foarte mult.
Nu credeam sa pot reusi vreodata sa intretin o orhidee din familia vandelor, cu atat mai mult 3 ani si sa mai si infloreasca la mine. Dar ea s-a adaptat cumva.

DSC_0870-web.jpg DSC_0878-web.jpg DSC_0886-web.jpg
 

lelia

Well-Known Member
Arata divin,da,e albă, parfumata,superba!:visator: în pozele astea ,,aduce" a frezie... cu parfumul din dotare.Sa-ti trăiască ,an de an să înflorească !
 
Sus