Colectia mea de trandafiri englezesti

Primula

Member
:D Colectia mea de trandafiri este deocamdata destul de modesta, dar perseverez. Asept primavara sa pot planta butasii pe care i-am comandat in toamna, dar care au sosit dupa data de 7 decembrie, cand deja stratul de zapada era destul de consistent. Imi plac mult trandafirii englezesti, sper ca anul asta sa ma pot lauda cu 50 de Austini, din care doar vreo 14 ii am deja in anul al doilea dela plantare. Pentru cine are dorinta sau curiozitatea de a-i vedea, am facut albume pentru fiecare, care pot fi vazute pe primula. sunphoto.ro:

http://primula.sunphoto.ro/Teasing_Georgia

http://primula.sunphoto.ro/Jubilee_Celebration

http://primula.sunphoto.ro/Jude_The_Obscure

Pana voi invata sa postez imagini, nu pot da decat linkul spre pagina mea de pe SunPhoto:

http://primula.sunphoto.ro/
 

Dea

Active Member
O colectie deja ampla, deloc modesta :D ! Ti-am admirat trandafirii, sunt incantatori! Felicitari sincere si succes pentru o colectie completa, asa cum iti doresti! :clap:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Frumosi si am remarcat multe nume mari in colectia ta. Mi-ar placea niste imagini si cu tufele, asta la vara viitoare poate :D
 

geodezia

Well-Known Member
foarte frumosi si descrisi in detaliu si mie mi-a placut colectia ta
la citi mai multi
 

Primula

Member
Oh, Doamne! Va mutlumesc tuturor pentru aprecierile voastre, care imi merg direct la suflet!
Trebuie sa va fac o marturisire, :rofl: , desi mi-e cam jena :oops: , dar sper sa ma intelegeti!
Am descoperit forumul vostru anul trecut, cand am inceput sa citesc mai multe despre trandafiri. Toata lumea iubeste trandafirii, si eu, intrebata fiind vreodata, oi fi spus ca cea mai frumoasa floare este... trandafirul. Dar ce stiam despre? Mai nimic, am descoperit mai tarziu ca sunt complet inafara acestui domeniu. Ma hotarasem sa schimb profilul gradinii mele, una modesta, amenajata pe un teren mai mult stanca. Urma sa aleg plante rezistente la secetea, ca pensionar nu prea iti mai convine sa platesti facturi mari la apa cu care stropesti seara gradina. Asa am inceput sa ma documentez, asa am dat de ceea ce faceti voi aici, pe forum. Am invatat de la voi o gramada de lucruri, aveam un vagon de intrebari de pus, de comentarii de facut, de aprecieri la tot ceea ce faceti, la minunatele flori pe care le aveti in gradinile voastre... Dar, cum am invatat singura sa ma descurc cu computerul, mi-a fost imposibil sa ma descurc cu postarile pe forum :giggle: . Deci am cam tacut, as fi vrut sa postez imagini, dar nu am stiut, as fi vrut sa particip si eu la comenzile colective, abia de am reusit sa trimit un comentariu sau doua, dar nu le-am mai gasit, abia in seara asta am vazut comentariile voastre si mi-a plans sufletul de bucurie ca cineva si-a gasit timp sa raspunda. Pe multe din cele care mi-ati raspuns aici va stiu de pe Sunphoto, unde am ajuns tot datorita linkurilor date de voi. Acolo am reusit sa ma descurc, am reusit sa pun poze si sa comunic cu cine voia sa tinem legatura. Asta voiam sa va spun, sunt "neajutorata" cand e vorba de participare la discutiile voastre, atat de interesante, nu stiu cand si cum sa "ma bag" si eu in seama! Va sarut pe toata lumea de pe forum cu mult drag, daca nu mai reusesc sa intru, ca in seara asta, ne gasim totusi pe SunPhoto! Spor la flori minunate tutror! :* :pa:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Primula uite ca ai reusit!Nu e greu deloc si noi suntem aici ca o familie sa ne ajutam unii pe ceilalti.Daca cumva mai ai intrebari sau nu stii ceva spune-ne si vei vedea ca iti vom fi aproape.Si fara ezitare,rusine sau alte cele.Nu ne-am nascut invatati si suntem aici tocmai pentru ca avem ce invata unii de la ceilalti.Atat in ceea ce privesc florile cat si in ceea ce inseamna a fi cu adevarat om.
Multa bafta cu frumusetile tale si te asteptam sa ne mai povestesti despre ei/tine.
 

elianna

Well-Known Member
Primula a spus:
Trebuie sa va fac o marturisire
Ce mult ne asemanam mai ales in prima parte a mesajului :) Si eu sunt incepatoare si nestiutoare, am avut aceleasi probleme cu postarea imaginilor, ma trag din aceeasi localitate cu tine si multe altele. Diferenta e ca am fost mai bagacioasa :)
Frumosi trandafiri. Succes si asteptam si alte imagini. :hug:
 

marirogo

Active Member
Buna Primula! Superbi trandafirii tai! Sa ai noroc la ei!
In alta ordine de idei, nu ai de ce sa te jenezi pentru faptul ca nu te descurci la cel mai inalt nivel cu forumul. Toti am trecut prin faza de incepatori, nimeni nu are informatia inscrisa genetic. Tot ce trebuie sa faci e sa intrebi si ti se va raspunde. Bafta!
 
Sus