Clivia

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
GT (1).JPG GT (2).JPG GT (3).JPG GT (4).JPG GT (5).JPG GT (6).JPG GT (7).JPG
E timpul lor. Si la mine 4 stau la coada sa infloreasca. Bucuria mea cea mai mare e ca fiecare e de alt soi.
Primele doua care se intrec deja la inflorit sunt miniata Belgian orange GT si miniata orange white lips.
 

Atașamente

Ultima editare:

geodezia

Well-Known Member
frumoase
cineva pe fb cauta din cea galbena daca re cineva si vrea sa vinda dati semn a mea e inca mica are doar 5 ani asa ca nu are nici flori nici pui
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
@geodezia, daca acel cineva isi doreste indeajuns de tare o citrina o poate gasi cu usurinta la cehi. Sa comande la plantica. Mai greu e daca iti doresti alte varietati...

09.JPG

Din zi in zi mai fermecatoare mi se pare White Lips... GT-ul ramane fascinant... Citrina isi incepe inflorirea contrastanta, iar clasica BO le tine companie. Frumoasele mele dragi...
 

Atașamente

geodezia

Well-Known Member
stiu asa am indrumat-o si eu mai ales ca e o comanda in derulare
na a zis d-na daca gaseste pe aici mai ieftin
 
Ultima editare:

lelia

Well-Known Member
Adina,sunt minunate, perfecte, ireal de frumoase, florile, frunzele, plantele cu totul sunt deosebite!:visator:sa-ti traiasca sa te bucuri de ele! sunt o incantare pentru ochii iubitorilor de frumos,iar tu esti o fericita!:visator:
 

angela draganoiu

Active Member
Am o clivia luata din Grecia anul trecut, a inflorit foarte frumos, intrebarea mea este daca sa tai tija dupa ce s-au trecut florile. Multumesc.
 
Sus