Clerodendron

A

Anonymous

Guest
Am avut si eu clero ca al lui Sorina .dar asta iarna l-am pierdut desi l-am tinut la temperatura de 10 grade. :cry:
 

sorina

Active Member
v

Vickylucia , ce s-a intimplat de l-ai pierdut ???
La iarna am sa-l pun in pivnita , este O.K.???
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Nu i-a placut temperatura. A fost prea frig.
Pivnita?? Nu cred. Eu am omorat 2 la temperatura de 10-12 gr si lumina buna, umiditate adecvata.
 
D

dyayzh

Guest
Clero meu ugandese anul trecut a fost mereu plin de flori..anul asta se pare ca a ales doar sa creasca:)
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Clero meu ugadense,v-am zis ca in casa nu i-a mers bine si l-am scos afara.A crescut mai mult,a dat lastari si frunze noi mai viguroase,dar in schimb bobocii pur si simplu putrezesc.Zic ca putrezesc pt. ca se fac maronii si moi.Banuiesc ca e de la ploaie.
 
A

Anonymous

Guest
L-am tinut intro camara cu lumina ,temperatura constanta si ....totusi.......
A am uitat daca nu care cumva nu i-am schimbat pamantul.Asa ca ,daca nu ai facut-o,trebuie sa-l schimbi!
 
D

dyayzh

Guest
Uraaaa....a inceput din nou clero ugandese cu bobocei. Asa o tine pana la anul. Si sunt asa frumosi "fluturasii"....
 
D

dyayzh

Guest
Sorina l-ai cumparat inflorit, nu?? Ca eu de doi ani ma rog de el sa faca o floricica :cry:
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Eu in toaman am "primit"(a se intelege sutit) un lastar mic de tot,si nu va zic ca pe linga faptul e ca foarte mare,cca 1 metru lastarul mama,cu multe ramuri,are si boboci.Deci Dya ceva nu-i place la tine.Al meu e afara in plin soare de dimineata de la 7 pina pe la 12.E betivana mare,deci udata zilnic.
 
A

Anonymous

Guest
Re: d

sorina a spus:
Da , la-m luat inflorit > :oops: :oops:
Bun venit in gasca celor care au acasa clero. Sper ca nu ai ingrosat randurile celor care asteapta la nesfarsit sa-l vada reinflorit. Al meu a crescut vreo 2 m. fara sa infloreasca. :( L-am tuns, dar tot degeaba. :oops:

Poate gasim pe cineva care se pricepe sa-l descante cumva, sa mai vedem si noi o floricica macar.
 

sorina

Active Member
s

simona nu ma intrista , scum cind sunt fericita ca-l am . Sper sa nu patesc ca si cu gardenia care imi vine acumdupa 2 ani s-0 arunc la gunoi . :cry: Dar de crescut cam cit a crescut la tine ????
 
D

dyayzh

Guest
Creste repede si frumos :D Cu infloritul mai rar :( Dar lasa, ii venim noi cumva de hac :D
 
Sus