Clerodendron

rodica05

Member
Da-le termen, Cornelia! :evil: Mama lor... 'da ce-i dupa ele? Atata dragoste cata le da Tinuta si ele? Hm! :roll:

Rodica
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Lasati ca le-am dat eu mai multa :evil: ca acum o iau de la capat :rofl: .Oricum bungeiul sa stiti ca are doua rinduri de frunze noi :oops: .
 

Hariclea

Member
De-abia astept sa-i vad si eu pe-ai mei infloriti... oare am sanse vara asta, daca butasii au fost pusi vara trecuta?
 

ste

Member
Cornelia, eu le taiam inflorescenta si prima pereche de frunze de unde apar doi lastari noi, cand aveam flori... acum numai frunze :(
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Merci Ste. Am rupt-o! Astept cealalta inflorescenta.

Cu bucurie va anunt ca ieri am vazut radacinute la ugandezul pus in apa. Deci se poat si asa.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Faceti cunostinta cu Clerodendron speciosum:



Deocamdata avem mici probleme, ca-i venit de departe, dar o sa ne treaca.

Ar trebui sa infloreasca asa:
 
D

dyayzh

Guest
Dupa o zdravana sperietura, clero meu rosu da semne de viata: are 3 mugurasi :D Daca o sa creasca vara asta la anul am floricele cu care sa ma laud :wink:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Era imposibil sa nu isi revina dupa radacinile zdravene pe care le avea :) .Va face si flori............. :rofl:
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
In capatul unui bat cu frunze chircite,apar si florile .Oare dupa ce trec acestea,sa-l tund ?Se va ramifica?
 
D

dyayzh

Guest
Tare imi este mie draga floricica asta nepretentioasa si mereu infloritoare. Iudit, eu nu l-as tunde. Al meu s-a ramnificat dupa 1 an. Rabdare si va incepe si el sa creasca :D
 

Tina

Active Member
Trebuie sa ma laud.. in sfirsit, dupa ce l-am facut de ris si l-am si tuns, clero philippinum are boboci.. de-abia astept sa ii deschida.. :) :)
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Deosebit Sorina!Thomsoniae se numeste,am si eu unul care a crescut ca un vlajgan,primavara asta.Il astept sa ma bucure cu flori.
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Nu-ti vine sa crezi cat de mare poate creste!Si se si ramifica frumos.
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Doar ce avem si noi primii clerodendroni.Se vor putea taia dupa inflorire.
 
Sus