Clerodendron

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Ceva spre migdalo-aluna :) ....dar nu e un miros puternic :roll: .Floarea nu miroase numai frunza daca o zdrobesti intre degete :D
 

Tina

Active Member
MONIS a spus:
absolut superb...oare se gaseste in florarii aceasta planta?
Mai acum o luna-doua se gaseau in Bucuresti, la floraria Violeta.. daca mai trec pe acolo si vad, te anunt.. :wink:
Eu pe al meu l-am tuns asta primavara si nu a facut nimic toata vara.. anul asta am de gind il las "lung", poate asa o vrea sa faca flori.. :)
 

aleynad

Active Member
Moderator
eu nu cred ca el se tunde primavara, ci mai degraba toamna, inainte sa-l bagati in casa

la al meu i-au crescut niste frunze mari si un soi de carcei :? sa inteleg ca-i trebuie suport de catarare, nu?
 

aleynad

Active Member
Moderator
nu erau carcei, Gabiuta, erau lastari noi :giggle: mi-am dat seama cand au aparut frunzulite noi pe ei :oops:

uite cat a crescut din ianuarie :eek:



voi ce suport folositi pentru el?
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Inalte!Va creste tare daca are conditii prielnice si la tine are!Eu am scos unul afara,macar ca e chel saracul si-i scot si pe ceilalti.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Afara cu ei :) .Eu i-m scos de doua-trei? saptamini.Nu stiu de ce voi va speriati asa tare ca nu mai cade bruma acum .Puneti-i pe linga un perete daca chiar va este teama.Le place racoarea asa ca nu aveti dubii :)
La toti la mine au inceput sa dea frunze noi.
 

aleynad

Active Member
Moderator
pai al meu e invatat cu caldura, toata iarna l-am tinut la birou, la lumina si caldura, de aia si arata asa cu frunze mari si grase :rofl:
il mai tin pana in mai, abia apoi il scot afara :D
 
Sus