Clerodendron

D

dyayzh

Guest
Pai...am sa vad cum creste planta dupa ce asculta muzica si iti comunic :rofl:
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Atentiune natiune!
Clero thomsonii mi-a facut 2 seminte.Una am pus-o in pamant ca sa vad cum se comporta si in 4-5 zile a incoltit.Asa ca lasati florile acolo nu le taiati si verificati din cand in cand.Semintele sunt cam cat o boaba de porumb.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:eek: nu zau?
Ce chestie..............Al meu sta cu flori semideschise de vreo doua saptamini :cry: .
In schimb ugandesele a deschis toti bobocii pe care ii avea.........
 

zi_inflorata

Member
Moderator
voi folositi ingrasamnt la thompsoniae? Ca al meu are saculetele alb-crem, dar de cand l-am cumparat, funditele rosii i-au cazut si nu mai apare nici una pe nicaieri.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Nu cred ca va mai face .Deja CRED,deci numai CRED ca incep sa intre in hibernare.Si al meu a ramas cu florile semiinflorite.De aia zic ca nu cred ca va mai face nimic :( .deci nu te ingrijora.
Eu asa zic......hai sa vedem si alte pareri. :gandit:
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Ei.....nu sunt asa dibace,planta si albinele cred ca au facut toata treaba.
Referitor la inflorire,nici la mine nu mai infloresc ca si pina acum.Ugadensele are flori si multi boboci,speciossumul are si el dar vad ca greu de tot isi deschide florile,thomsonii nu mai are deloc decat florile trecute.
Sigur se pregatesc de iernare.
 
D

dyayzh

Guest
Si parerea mea este ca au inceput sa oboseasca de atat inflorit si tind spre hibernare :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Si al meu ieri si-a scos limbile rosii din clopoteii cei albi.Ca sa imi faca in ciuda oare? :p
 
Sus