Clerodendron

iudit

Well-Known Member
Moderator
Incepe sa infloreasca Fragrans,din pacate si din nestiinta i-am dat prea putina apa si tura asta de flori va fi mica.S-au uscat bobocii in faza incipienta.Ca o mica constatare:ghiveci destul de mare si apa zilnic.
Poza e facuta acum,nu e lumina suficienta,mai tarziu,daca o fi soare o mai fotografiez,ca doar e vedeta :wink:
 

liza

Member
daca va raman,ramurele dupa ce-i tundeti as dori un puiut am ramas cu gandul la aceasta planta dupa ce am pierdut-o din prea putina experienta
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Doar sa mai creasca putin si normal ca-l tundem,ca trebuie coafat. :wink:
 

Tina

Active Member
Aceeasi Doamna mi-a dat si mie.. dar cred ca nu mi l-a dat cu drag (sic ! :evil: ), ca la mine nu vrea sa faca flori.. :x :x :x si mor de ciuda.. :x :x
Bine macar ca vad in poze cum ar trebui sa arate.. :D
 

Tina

Active Member
Violeta, chiar nu l-am mutat.. e drept, peste iarna l-am tinut la cald, in bucatarie.. ce sa fac, mai sper.. :) :)
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Eu l-am primit in toamna,atunci cand am fost la Bucuresti.Era un lastar destul de mic cu radacina.Toata iarna a stat pe pervazul geamului dintr-o camera,deasupra caloriferului.Deci nici vorba de racoare.Lumina si apa multa.
 

Tina

Active Member
Eu cred ca mi l-ai dat "vrajit" si nu cu vraja buna.. traiasca neamul tau, fa ceva si dezleaga vraja, sa infloreasca si la fata.. :) :)
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:rugaciune: aphonisclerodonsoidaniasoterenatitus!!!!
Gata.......va inflori! :tavalit:
 
Sus