Clematite, trandafiri, hemerocallis...

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

bradut

Well-Known Member
clematite a spus:
Dalia, mai bine nu ma uitam la mesaje, ma apuca damblaua. :(
Toate celelalte soiuri au venit cu TIR-ul. Pe Romantica am adus-o impachetata asa cum a venit prin curierat, au fost 15 buc intr-o cutie cat toata latimea banchetei, iar acasa au stat separat de celelalte, in garaj. Puteam sa uit sa o pun in pachet, dar nu o puteam incurca. Imi pare nespus de rau.

Pe Durandii ti-o trimit cand se mai potoleste canicula, acum este prea cald. Doar sa imi spui cand!
Maria, tu nu ai nicio vina. Eticheta era legata de planta. Treaba e ca furnizorii astia incurca cateodata borcanele. Asta e. Dar na, pe moment te enervezi fiindca chiar iti doresti o anumita planta. Oricum, celelate clematite au inflorit frumos, iar trandafirii au fost de nota 10.

Pe Durandii poti sa mi-o trimiti cand ai tu timp. La mine nu este canicula. Sunt 24 de grade. Luna asta n-am avut mai mult de 26 de grade. :D Ai putea s-o trimiti prin posta cu plata ramburs? Sau, sa-mi spui cum iti este mai usor.
 

clematite

Well-Known Member
bradut a spus:
clematite a spus:
Dalia, mai bine nu ma uitam la mesaje, ma apuca damblaua. :(
Toate celelalte soiuri au venit cu TIR-ul. Pe Romantica am adus-o impachetata asa cum a venit prin curierat, au fost 15 buc intr-o cutie cat toata latimea banchetei, iar acasa au stat separat de celelalte, in garaj. Puteam sa uit sa o pun in pachet, dar nu o puteam incurca. Imi pare nespus de rau.

Pe Durandii ti-o trimit cand se mai potoleste canicula, acum este prea cald. Doar sa imi spui cand!
Maria, tu nu ai nicio vina. Eticheta era legata de planta. Treaba e ca furnizorii astia incurca cateodata borcanele. Asta e. Dar na, pe moment te enervezi fiindca chiar iti doresti o anumita planta. Oricum, celelate clematite au inflorit frumos, iar trandafirii au fost de nota 10.

Pe Durandii poti sa mi-o trimiti cand ai tu timp. La mine nu este canicula. Sunt 24 de grade. Luna asta n-am avut mai mult de 26 de grade. :D Ai putea s-o trimiti prin posta cu plata ramburs? Sau, sa-mi spui cum iti este mai usor.

Chiar daca la tine nu este canicula, aici este peste 35 de grade, la umbra, asa ca, nu inca. Ti-o trimit cu ramburs numai daca o doresti si pe H.H la colectie, dar daca nu, gratis.
 

bradut

Well-Known Member
Maria, ramane sa o trimiti pe Durandii cand consideri tu ca e bine, numai sa ma anunti. In legatura cu H. H., acesta ramane la mine in colectie, bineinteles ca nu o trimit inapoi. Iar pe Durandii vreau sa o platesc, fiindca chiar mi-o doresc. Sa stii ca H.H. imi place, asa ca nu-ti fa nicio problema. :hug:
 
M-ar interesa niste trandafiri.
S-a facut comanda la floribunda.pl? Ati primit butasi mari, sanatosi, au inflorit ceea ce trebuia? Ati comandat englezesti sau alte tipuri? Va multumesc!
 
In dreptul produsului google imi traduce ca ar fi in stoc, dar cand dai click pe produs sa vezi detalii apare produs indisponibil. I-o fi vandut deja? tot la floribunda ma refer.
 

clematite

Well-Known Member
tudose_al3xandru a spus:
In dreptul produsului google imi traduce ca ar fi in stoc, dar cand dai click pe produs sa vezi detalii apare produs indisponibil. I-o fi vandut deja? tot la floribunda ma refer.
Buna seara

Nu aduc de la floribunda.pl, aduc de la rosaplant.pl si de la inca 2 pepiniere. Este cam devreme pentru comenzile de toamna, ei sunt magazin, nu au pepiniera lor.

rosaplant.pl este foarte serioasa, are si plantatie proprie pentru unele varietati.
 

clematite

Well-Known Member
tudose_al3xandru a spus:
M-ar interesa niste trandafiri.
S-a facut comanda la floribunda.pl? Ati primit butasi mari, sanatosi, au inflorit ceea ce trebuia? Ati comandat englezesti sau alte tipuri? Va multumesc!
Am avut un mic incident cu floribunda, nu lucrez cu ei.
Am aduc butasi mari si sanatosi, fetele au fost multumite. Am facut si eu cateva greseli de distributie, pe care o sa le repar la toamna, dar cred ca a fost bine. Pana acum, din ce au spus fetele, a inflorit ce trebuia.
Cu multa placere.
 
Da, stiu ca nu se fac acum livrari de butasi de trandafiri, decat la ghiveci. :) M-am uitat la rosaplant dar vad ca o mare parte din englezesti sunt deja epuizati sau nu au actualizat stocul? Am mai intrat si pe alte site-uri si la fel...
 

clematite

Well-Known Member
tudose_al3xandru a spus:
Da, stiu ca nu se fac acum livrari de butasi de trandafiri, decat la ghiveci. :) M-am uitat la rosaplant dar vad ca o mare parte din englezesti sunt deja epuizati sau nu au actualizat stocul? Am mai intrat si pe alte site-uri si la fel...

Acum sunt prin concedii, majoritatea.
Eu nu am primit lista decat de la o pepiniera, ceilalti, au zis ca in august.
Aici este o aproximare a disponibililor pentru toamna, de la rosaplant.

http://clematite.sunphoto.ro/Trandafiri_2013_Rosaplant
 

clematite

Well-Known Member

raven

Member
Maria, ganduri bune si urari de sanatate iti trimit si eu.
La multi ani si succes in tot ceea ce incerci sa faci!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus