Clematite, trandafiri, hemerocallis...

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

geodezia

Well-Known Member
Belisima am practicat sportul asta la rosa cea galbena mica batuta l-am sutit din fata blocului dar asta e in fata unei case e singurul de fapt de acolo iar casa are camere de luat vederie a nui tip rich ..in afara de asta eu merg cu autobuzul si nu pot opri ditamai cursa pentru doaga mea pierduta ...
am ramas cu el in suflet este si remontat adica face 2 valuri de flori in mai si in toamna asa ca am luat cred vreo 10 feluri numai din astia cred ca doar mein munchen a mai ramas neluat dar o sa il iau in tomana de pe undeva ca de birna in creier tot sta
si ca un facut l-au avut in piata mare la punga da m-am codit pe linga el si nu l-am luat si acuuu ..... regret ...
 

geodezia

Well-Known Member
Draga Maria eu sunt o fire mai iute de olteanca dar trebuie sa recunosc si aici spun deschis ca rosele primite in toamna sunt fffrumoase jos cu palaria cum zicem noi .. ma bucur foarte mult ca am fost inspirata sa cumpar de la tine .le-am musuroit bine cu mranita si pamint si acum au rasarit mulllti lastarei ..stiu ca nu trebuie sa tai 2 ani de la plantare
Deci Multumesc Maria pentru rosele sanatoase si frumoase si sper sa ne mai aduci din frumusetile care ne vor incinta ochi pe internet ..
 

gabrielais

Active Member
Maria, spune-mi te rog daca ai cumva in stoc Mr. John Laing si Sebastian Kneipp; astept te rog raspuns; multumesc!!
 

geodezia

Well-Known Member
Da vezi ca exista sus unde scrie membri apesi si in stinga unde scrie All apesi si vezi litera L api este la pag 2 la litera L
 

Roxana Peled

Active Member
Draga mea Maria,
am vrut sa te anunt ca toate cele trei clematite achizitionate de la tine in toamna si despre care ma plangeam acum vreo doua-trei saptamani ca sunt complet uscate si nu dau nici un semn au lastarit din radacina foarte frumos :D . Nu a murit nici una! :*
Si cele din primavara sunt minunate, au mai bine de 30-40 de cm si unele au si boboci desi atunci cand le-am primit de la tine le-am tuns pe toate, indiferent de cat de mari erau, la 1-2 noduri :)
 

taia

Active Member
Ai vazut ca Maria are "mana buna" !
Si ale mele sunt la fel de frumoase, cu toate ca m-am temut la cateva plantate in toamna, ca le vor putrezii radacinile de atata ploaie. Toate au dat si cresc vazand cu ochii, la fel si acestea de acum.Un pic de s-ar incalzi si soarele sa se hotarasca sa-si arate fata, si-or sa fie tare fericite ! :D
 

sarselia

Active Member
Moderator
Maria multumesc si eu pentru frumoasele trimise!Ieri au ajuns si azi am reusit asa printre picatele sa plantez o parte din ele.
O singura nelamurire am cu privire la cea de-a 11-a clematita care trebuia sa fie cadou -Etoille Violette.
Nu am primit-o.In colet erau numai cele 10 buc de clematita pe care le-am comandat si trandafirul.
Problema este ca nici coletul nu a fost bine facut si eu l-am preluat pe jumatate desfacut de la Posta insa nu se vedea ca cineva sa fi umblat prin el.De aceea as vrea sa stiu daca ai uitat de ea sau cumva s-a intamplat ceva.
Multumesc inca o data tare frumos si abia astept sa ti le arat inflorite!
 

clematite

Well-Known Member
sarselia a spus:
Maria multumesc si eu pentru frumoasele trimise!Ieri au ajuns si azi am reusit asa printre picatele sa plantez o parte din ele.
O singura nelamurire am cu privire la cea de-a 11-a clematita care trebuia sa fie cadou -Etoille Violette.
Nu am primit-o.In colet erau numai cele 10 buc de clematita pe care le-am comandat si trandafirul.
Problema este ca nici coletul nu a fost bine facut si eu l-am preluat pe jumatate desfacut de la Posta insa nu se vedea ca cineva sa fi umblat prin el.De aceea as vrea sa stiu daca ai uitat de ea sau cumva s-a intamplat ceva.
Multumesc inca o data tare frumos si abia astept sa ti le arat inflorite!
Buna fetelor
Draga mea, pentru clematita lipsa, suntem noi de vina, cred ca am uitat-o. :aoleu:
Pentru colet, este de vina banda "adeziva" din comert, imi pare rau. :(
Sa vedem cum facem :gandit:
 

clematite

Well-Known Member
Roxana Peled a spus:
Draga mea Maria,
am vrut sa te anunt ca toate cele trei clematite achizitionate de la tine in toamna si despre care ma plangeam acum vreo doua-trei saptamani ca sunt complet uscate si nu dau nici un semn au lastarit din radacina foarte frumos :D . Nu a murit nici una! :*
Si cele din primavara sunt minunate, au mai bine de 30-40 de cm si unele au si boboci desi atunci cand le-am primit de la tine le-am tuns pe toate, indiferent de cat de mari erau, la 1-2 noduri :)
Cred ca te-ai plans in secret, ca eu nu te-am auzit :rofl:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus