Clematite, trandafiri, hemerocallis...

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

claude

Well-Known Member
Moderator
Multumesc, fac acum transferul, maine o sa-ti intre banii, daca e vreo problema sa ma anunti :D
 

geodezia

Well-Known Member
o caut de vreo 3 ani
anu trecut la eclematis nu au avut-o au avut-o la barni acu vreo 3 ani da aveau un pret de mi s-a aplecat de fapt ca tot ce se cumpara din italia ..au italieni niste preturi de ti se sterpezesc dintii parca sunt agurida iti trece pofta instant ..
 

geodezia

Well-Known Member
:rofl: :rofl: :rofl: am rasfoit albumul Mariei de mai multe ori si de asta am intrebat ca nu o are expusa .m-am gindit ca poate o are prietena ei acolo cumva
 

geodezia

Well-Known Member
oricum Maria acum se pregateste de plecare catre casa iar noi stam ca pe ghimpi pina ajunge cu ninsorile astea ca se prefigureaza si la noi de joi pina duminica putina slibovita si ninsoare
ii tinem pumni sa ajunga cu bine sanatoasa
 

clematite

Well-Known Member
Vedem ce lista de dorinte faceti pentru toamna, si rezolvam.
Aici ninge, ninge, ninge frig si inghetat :suparat:
Mi-au anulat o comanda de bujori, :eek:f: iar despre alta inca nu stiu daca o vor trimite. :rugaciune: :ros_unghii:
Pe cei anulati, a trebuit sa ii cumpar din alte parti, mai scumpi.

Va pup
 

taia

Active Member
Da Maria, nici nu am primit ce-am comandat, ca deja ma pregatesc pentru toamna. :rofl: :rofl: :rofl: Barbatul meu,caruia ii plac florile foarte mult, deja parca are niste ameteli,cand ma vede cu cataloage sau la computer, cautand dupa flori.Nu stiu daca mi-i se pare,sau e cam alb la fata.
Clematita cu pricina, o stiu de multisor, dar pata mi-i s-a pus acum vreo saptamana, cand am cautat-o ca o disperata prin ofertele tale, si vazand ca nu e, am pus-o la asteptare pentru alta data.
Acum important este sa te vedem cu bine acasa,ca doar ai treaba de trimis colete :rofl: :rofl: :rofl:
Si la noi se anunta un val serios de frig la sfarsitul saptamanii.Mi-am pregatit deja acoperaminte pentru straturi.
Cat despre bujori,nici o problema.Tu spui si noi punem diferenta.
 

maxie

Member
O intrebare : clematitele din grupa Flamula ( Mandschurica,Rubromarginata,Aromatica si Sweet summer love) rezista peste iarna climei din zona Bucuresti?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus