Clematite, trandafiri, hemerocallis II

geodezia

Well-Known Member
ma ce ma bucurasem la astia ca sunt asa frumosi na sera nu am eu vroiam sa ii pun afara ca miroase super si sunt si frumosi ,,acum asta e ramin cu cei de la benex cebule
 

clematite

Well-Known Member
Mai am cateva varietati, in vedere, care sa vina in octombrie, dar nu am primit preturile la transport si nu ma pot hazarda sa ii afisez.
Cat despre ceilalti, tot ce se cumpara pe piata acum, au aceeasi pregatire si tratament.
Trebuie ca vanzatorii sa spuna din ce recolta sunt. Stiti ca eu nu vand cu orice pret, ma gandesc la fiecare .
Oricum, daca sunteti curioase ;-), va pot arata lista pentru primavara, sunt peste 30 de varietati, inclusiv din cei numai de gradina dar si orientali. :giggle:
 

clematite

Well-Known Member
http://www.roses-guillot.com/
Daca doriti sa va alegeti varietati de la Guillot, o puteti face direct de pe site-ul lor, si imi dati listele in cel mai scurt timp posibil. Stocurile sunt limitate. Cei care mi-au dat listele cu pierderi, vor primi gratis trandafirii pierduti.
Cu mentiunea ca depindem de transport, preturile vor suferi mici modificari.
 

cristinaf

Well-Known Member
Eu un EYECONIC as vrea daca se poate. Pe asta l-am vrut si-l vreau in continuare, nu ma razgandesc in privinta lui.
 

jasp15

Active Member
Buna Maria, eu vreau summer lodge si stretch johnson.
Mai adaug un eyeconic si mai vedem ......
 
Ultima editare:

geodezia

Well-Known Member
pai eyconic vroiam si eu da nu a mai aparut anu trecut
Maria si pentru mine un boccacio ,eyconic,kathrin,hanky panky si streche johnson
 
Ultima editare:

clematite

Well-Known Member
Fetele, am notat dorintele si o sa le pun in lista.
Imi pare rau ca nu am putut sa va raspund, am fost plecata cateva zile.
 

geodezia

Well-Known Member
Maria un Versilia ai pe undeva ca l-am vazut la cineva pe fb si are recomandari bune de remontat
am vazut la Myroses ca are eyes for my
 

laural

Well-Known Member
Ma bag si eu ca musca-n lapte...Maria "Bright as a Button"( sau Eyes on Me ) nu este acelasi cu "E yes for you" cel pe care il vrea Geo.
 

clematite

Well-Known Member
Dragi colege si colegi, pentru ca am avut un transport acceptabil, am mai coborat preturile la bulbi.
La 10 varietati se aplica si o reducere de 10%
Va astept cu drag.
 

clematite

Well-Known Member
Nu e problema, Laura, asa este, nu e acelasi, dar eu o intrebam pe Geo sa imi specifice pe care dintre ei il doreste, ca sa fiu sigura.
Geo scrisese cam complicat, a facut din 2, unul ;-), imi cerea: "am vazut la Myroses ca are eyes for my" :giggle:
Geo, sa nu te superi :hug:

Chiar va rog, daca vedeti ca gresesc, sa imi atrageti atentia, ca stiti ca nu sunt suparacioasa, si sunt deschisa la invatat. Si de unde pot invata mai mult?:hug:
 
Sus