Clematite, trandafiri, hemerocallis II

clematite

Well-Known Member
Roxana Peled a spus:
Au ajuns plantutele!!! :hug:
Superbe! :indragostit: Iti multumesc din suflet pentru Patricia!!! Si cealalta arata minunat :D
Am avut o zi de cosmar, de la 7 dimineata am muncit continuu pana la ora asta dar tot am gasit timp sa plantez ce mi-ai trimis tu. Doar trandafirul a ramas in ghivecelul lui si asteapta sa se opreasca din nou ploaia.
Iti multumesc mult, mult, mult, mult!!!! :*
Ma bucur ca au ajuns bine. :hug:
 

clematite

Well-Known Member
Acum, ca incepe sezonul comenzilor pentru toamna, as vrea sa intreb daca sunt doritori sa achizitioneze bujori arbustivi: varietati japoneze, chinezesti si cei altoiti Rockii ?

Anul trecut, din motive de sanatate, am pierdut perioada de rezervari; am reluat acum, discutiile cu producatorul si ei fac rezervari pentru sfarsitul verii.

O sa pun si listele cu varietati din toate categoriile.
 

geodezia

Well-Known Member
:tavalit: :tavalit:
Pai ce de locuri ne vaitam noi ...ca doar suntem inventive foc
eu ma gindesc sa scot ceva cimenturi de prin curte ...cu picamerul :tavalit: :tavalit: :tavalit:
 

clematite

Well-Known Member
Dragii mei, va multumesc pentru increderea voastra. Va anunt ca trandafirii pierduti vor fi inlocuiti in aceasta toamna de catre firma Guillot. Vor fi livrati in toamna, impreuna cu celelalte dorinte ale dv.
Singura explicatie logica si rationala, a fost durata transportului, 10 zile pentru un curierat rapid. Imi pare rau pentru asteptarea si emotia si dezamagirea pe care ati trait-o.
 

Roxana Peled

Active Member
Ok ... pentru un ton pozitiv :D ... mi-au inflorit hemerocallisii de la tine!!! :indragostit:
Sunt o nebunie completa! Multumesc frumos!
O sa pun si poze cand am un pic de timp :D
 

Roxana Peled

Active Member
Am promis poze ... uite poze! :D
Heme de la Maria :*



si o clematita alpina care abea acum s-a hotarat sa infloreasca ... a fost usor dezorientata la plantarea din toamna cu iarna asta asa de calda si oricum din cate ziceai tu trebuia sa fie remontanta deci poate ca nu e chiar asa de ciudat ca e inflorita la mijloc de iunie :rofl:

 
Sus