Clematite, trandafiri, hemerocallis II

Luciana35

Member
As vrea sa fac si eu o comanda de clematite si as vrea sa stiu cum se prezinta cele din ghivecele C2, sunt intrate in vegetatie?
 

clematite

Well-Known Member
Luciana35 a spus:
As vrea sa fac si eu o comanda de clematite si as vrea sa stiu cum se prezinta cele din ghivecele C2, sunt intrate in vegetatie?
Au boboci pe liane si lastari de jos, cam toate, iar perenele au lastari de jos.
 

Luciana35

Member
Am inteles, vreau sa fac o comanda cu un coleg de al meu, il astept pana diseara sa se hotarasca si trimit comanda. Merg direct la magazin sau trimit mesaj aici?
 

clematite

Well-Known Member
Luciana35 a spus:
Am inteles, vreau sa fac o comanda cu un coleg de al meu, il astept pana diseara sa se hotarasca si trimit comanda. Merg direct la magazin sau trimit mesaj aici?
:D mai bine in magazin, dar sa nu te sperii de cost transport, iti spun eu costul dupa ce cantaresc pachetul. :hug:
 

geodezia

Well-Known Member
ioi ce bucurie
atitea frumuseti odata
multumim :hug:
Maria la mine tot pe stoina sa trimiti
a a juns coletul azi abia astept sa desfac
parca sunt copil ce asteapta mos Craciun
 

MASCHA

Active Member
Maria am primit trandafiri ,i-am si plantat.
Iarba sa sti ca este ok-ei fata de ce am primit din alta parte, la fel si geranium,mai merita sa facem comenzi la acest furnizor ,ma gandesc la primula auricula :)
 

cristinaf

Well-Known Member
Maria, pe ai mei cand ii trimiti?
Deja e cald afara si mi-e frica sa nu-i pierd pe toti tot asteptand Eyeconic-ul.
 

geodezia

Well-Known Member
am primit si meu coletul am plantat
imi pare rau ca nu am prins orliki ala adica caldarusele alea pastelate
in rest super si rosele si bulbi de crini
astept acum clematitele
multumesc Maria :hug: :hug:
 

Rose

Active Member
Intr-o lume egoista dominata de rautate si neseriozitate mai exista si oameni adevarati! Iti multumesc, Maria!
 

clematite

Well-Known Member
Rose a spus:
Intr-o lume egoista dominata de rautate si neseriozitate mai exista si oameni adevarati! Iti multumesc, Maria!
Eu trebuie sa va multumesc voua, la toate si la toti, pentru multa rabdare si intelegere, pentru ajutorul pe care mi-l dati de fiecare data si pentru increderea voastra.

Toate acestea ma obliga, dar, dupa cum stiti, eu sunt singura si incerc sa rezolv pe toata lumea.
Daca e cineva la care mai trebuie sa trimit ceva, sa ma sune, acum sunt tot in gradina, intru seara la calculator.
Trandafirii sunt in ghivece acum, si celelalte plante ramase, asa ca, daca mai doreste cineva si peste vara, cu mare drag. Acum sunt toti cu lastari iar englezestii incep sa aiba boboci.
Sa aveti o zi frumoasa

 

geodezia

Well-Known Member
na pune si tu lista cu ce ai disponibil si preturi ca ar fi ok decit sa cautam pe site
sigur ne mai hotarim la cite ceva
 

clematite

Well-Known Member
geodezia a spus:
na pune si tu lista cu ce ai disponibil si preturi ca ar fi ok decit sa cautam pe site
sigur ne mai hotarim la cite ceva
Pai, tot magazinul ramane baza. Incerc sa il tot actualizez, dar mai scapa cate ceva :D
 

Roxana Peled

Active Member
Au ajuns plantutele!!! :hug:
Superbe! :indragostit: Iti multumesc din suflet pentru Patricia!!! Si cealalta arata minunat :D
Am avut o zi de cosmar, de la 7 dimineata am muncit continuu pana la ora asta dar tot am gasit timp sa plantez ce mi-ai trimis tu. Doar trandafirul a ramas in ghivecelul lui si asteapta sa se opreasca din nou ploaia.
Iti multumesc mult, mult, mult, mult!!!! :*
 
Sus