Clematite, trandafiri, hemerocallis II

clematite

Well-Known Member
LadyBug a spus:
clematite a spus:
LadyBug a spus:
Eu am reusit s-o comand la e-clematite, o fi asa de frumoasa ca in poze si in realitate?

Este superba, am avut anul trecut si le-am dat pe toate. Am vazut poze la fete, e mortala. Mai sunt cateva, care au inflorire spectaculoasa. Te poti uita in albumele mele, chiar si pe facebook, unde sunt multe postari de colectie din toata lumea.
Aoleo, daca ma mai uit iar prin albumele alea, dau fuga la banca sa fac un credit! Azi m-a pus Aghiutza sa ma uit la trandafiri si vreau sa cumpar o treime din ei :visator: pe toti aia roz-crem!!!
Lasa, nu te zgarci, o sa vezi viata mai in roz, cand o sa infloreasca toate prin gradina ta...))
 

clematite

Well-Known Member
LadyBug a spus:
clematite a spus:
LadyBug a spus:
Eu am reusit s-o comand la e-clematite, o fi asa de frumoasa ca in poze si in realitate?

Este superba, am avut anul trecut si le-am dat pe toate. Am vazut poze la fete, e mortala. Mai sunt cateva, care au inflorire spectaculoasa. Te poti uita in albumele mele, chiar si pe facebook, unde sunt multe postari de colectie din toata lumea.
Aoleo, daca ma mai uit iar prin albumele alea, dau fuga la banca sa fac un credit! Azi m-a pus Aghiutza sa ma uit la trandafiri si vreau sa cumpar o treime din ei :visator: pe toti aia roz-crem!!!

Hai si dincolo, ca lipseste un heme , sa alegi altul in loc, te rog, sa ii dam drumul :hug:
 

clematite

Well-Known Member
Stie cineva o clematita alba, cu centru inchis, care sa suporte numai umbra? Din experienta voastra?
Va rog?
 

LadyBug

Well-Known Member
Pentru ca am inteles ca se duc repede trandafirii, pun aici lista cu ce ma intereseaza. Numai ca nu stiu exact cand voi avea bani pt ei, poate chiar ma voi intinde pana prin mai, se pot rezerva pana in 11 mai? daca mai incap in coletul asta impreuna cu cele 4 clematite neplatite inca, sa-mi spui Maria cati mai incap ca sa vad cat mai am de plata.

Grüß an Aachen 20
The Fairy 20
Petite de Hollande 25
fantin latour 25
first lady 25
Jacques Cartier 25
Stephanie Baronin zu Guttenberg 40
La Reine Victoria 25
Kazanlik 25
eden rose 30
Jubilé du Prince de Monaco ® 30
Félicité Permantier 30
Garden of Roses 30
Lavender Ice 35
Let's Celebrate 35
Gloire de Dijon 30
Gartenträume® 40
Charming piano 45
 

LadyBug

Well-Known Member
plus Sharifa Asma 45 si Wisley 2008 55
Dar voi avea bani pt toti astia abia prin mai, daca se pot rezerva e bine, daca nu, astept sa vad ce mai e disponibil atunci.
Pana una-alta, sa vedem cat incape in primul colet si asta iau pana in mai.
 

clematite

Well-Known Member
LadyBug a spus:
Pentru ca am inteles ca se duc repede trandafirii, pun aici lista cu ce ma intereseaza. Numai ca nu stiu exact cand voi avea bani pt ei, poate chiar ma voi intinde pana prin mai, se pot rezerva pana in 11 mai? daca mai incap in coletul asta impreuna cu cele 4 clematite neplatite inca, sa-mi spui Maria cati mai incap ca sa vad cat mai am de plata.

Grüß an Aachen 20
The Fairy 20
Petite de Hollande 25
fantin latour 25
first lady 25
Jacques Cartier 25
Stephanie Baronin zu Guttenberg 40
La Reine Victoria 25
Kazanlik 25
eden rose 30
Jubilé du Prince de Monaco ® 30
Félicité Permantier 30
Garden of Roses 30
Lavender Ice 35
Let's Celebrate 35
Gloire de Dijon 30
Gartenträume® 40
Charming piano 45[/quote

Daca doresti, trimit trandafirii intai impreuna cu bulboasele care vin sapt urmatoare, acestia sunt urgenta nr. 1, si lasam clematitele la urma.

Oricum este mai convenabil cu 2 pachete decat cu unul mare, daca doresti la posta; La coletele mai mari se aplica o taxa de volum, si TVA de la 7 kg in sus.
 

LadyBug

Well-Known Member
Daca se poate prin posta si e mai convenabil cu 2 pachete, asteptam atunci sa vina bulbii si vedem cat incape in pachet. Oricum, dupa cum am mai spus, eu nu prea mai am banuti disponibili, de aceea voiam sa rezerv trandafirii pentru inceputul lui mai, daca nu vor mai fi disponibili atunci asta este! Astept anul urmator. Vreau clematitele mai mult decat trandafirii.
Urmatorul pachet pe cand se trimite?
 

clematite

Well-Known Member
LadyBug a spus:
Daca se poate prin posta si e mai convenabil cu 2 pachete, asteptam atunci sa vina bulbii si vedem cat incape in pachet. Oricum, dupa cum am mai spus, eu nu prea mai am banuti disponibili, de aceea voiam sa rezerv trandafirii pentru inceputul lui mai, daca nu vor mai fi disponibili atunci asta este! Astept anul urmator. Vreau clematitele mai mult decat trandafirii.
Urmatorul pachet pe cand se trimite?
Ai 3 trandafiri, clematitele si bulbii. Tu hotarasti ce si cum doresti sa primesti si cand.
Daca doresti sa asteptam bulbii, atunci primesti primul pachet cand vin ei, in functie de ce incape in cutie.
La posta, pentru un colet de 10 kg am platit vreo 37 lei, cu taxa de volum si tva adaugat.
 

ghia_don

Active Member
Maria, ai inceput sa trimiti trandafirii restanta din toamna? Mai aveam si eu doi...
Sa nu ratez ridicatul coletului de la posta! :)
 

clematite

Well-Known Member
ghia_don a spus:
Maria, ai inceput sa trimiti trandafirii restanta din toamna? Mai aveam si eu doi...
Sa nu ratez ridicatul coletului de la posta! :)
Oooops, mai am ceva restante? :? La mine vad ca ti-am trimis 3 trandafiri si ca sunt si platiti, dar cu talentrul meu, sigur te confund iarasi :oops:
Te rog sa spui repede sa nu ii termin. Si sa nu cumva sa fie cafe, ca nu mi-la trimis. :suparat:
Mi-a trimis altul la care renuntasem.
 

clematite

Well-Known Member
Doreste cineva Trandafiri pomisor? Am adus Baronesse si Gartentraume de la Tantau.
Foarte mari (90 cm) si vigurosi.
 

LadyBug

Well-Known Member
clematite a spus:
Doreste cineva Trandafiri pomisor? Am adus Baronesse si Gartentraume de la Tantau.
Foarte mari (90 cm) si vigurosi.
Mie imi place la nebunie Gartentraume, dar nu-mi mai permit si pomisor, l-am trecut deja pe lista pe cel normal. Succes cu ei, sunt minunati!
 

cristinaf

Well-Known Member
Maria, te rog, daca se poate, sa-mi rezervi 2 clematite pentru luna aprilie: Etoile Viollete si Mme Julia Correvon.

Trandafirii au sosit? Ii astept de numai, numai... :oops:
 

clematite

Well-Known Member
cristinaf a spus:
Maria, te rog, daca se poate, sa-mi rezervi 2 clematite pentru luna aprilie: Etoile Viollete si Mme Julia Correvon.

Trandafirii au sosit? Ii astept de numai, numai... :oops:
Nu au venit Barni si nici Eyeconic
 

MASCHA

Active Member
Maria trandafirii mei au venit (Red Leonardo da Vinci ,Heidi Klum ,Julia Child ,Ebb Tide)?
Daca da ai trimiti odata cu cele doua plantute din Polonia :hug:
 
Sus