Clematite, trandafiri, hemerocallis II

belisima

Well-Known Member
:) ar fi bine sa ne interesam intai de calitatea plantelor............ca idee,asa,cam in cati ani infloreste un bujor arbustiv? :mrgreen: sa manac mai sanatos,eventual :oops:
 

carla

Active Member
Infloresc destul de repede, am avut unul care a inflorit din primul an, restul din anul 2 si 3
Doar ca eu ma indoiesc foarte tare ca arbustivii ieftini de pe site (gen Jeanne d'Arc, Rock's Variety, Twin Beauty) sunt chiar arbustivi ... eu i-am luat acum un an de la alta firma poloneza si mi s-au parut ierbosi toata ziua :mrgreen: Inca nu au inflorit, dar slabe sperante sa se mai transforme in arbustivi :rofl:
Cred ca doar cei peste 40 zloti au sanse sa fie cu adevarat arbustivi
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Sunt de parerea Carlei, am si eu unul Rock de pe la polonezi, bani putini, anul 1 dar e ierbos toata ziua :mrgreen: Inca nu a inflorit, dar e clar ca nu are nimic arbustiv, chiar sunt curioasa ce va inflori
 

Rose

Active Member
Maria, as vrea si eu trandafirii Chippendale, Cafe si Crimson Glory climber. Sa-mi zici, rogu-te, cand primesti confirmarea pt Crimson sa stiu sa-l inlocuiesc cu altceva daca nu-l gasesti. Astept pm cu detaliile referitoare la cont si suma de plata. :hug:
 

MASCHA

Active Member
clematite a spus:
:rofl:
ce nebune sunteti :giggle:
Ce ne facem cu asa oferte?
Hai ca ii fac un email sa vedem ce costuri apreciaza si daca are paypall, ok?
Maria ai vreo veste de la ei,nu de alta dar sa stiu la care furnizor comand :*
 

clematite

Well-Known Member
MASCHA a spus:
clematite a spus:
:rofl:
ce nebune sunteti :giggle:
Ce ne facem cu asa oferte?
Hai ca ii fac un email sa vedem ce costuri apreciaza si daca are paypall, ok?
Maria ai vreo veste de la ei,nu de alta dar sa stiu la care furnizor comand :*
Buna, Mascha
La bielsky am trimis comanda de ieri de dimineata, ca sa imi rezerve ce era pe comanda; astia au calitate si sunt seriosi dar si termina repede produsele.

La swiatcebul, nu au raspuns inca. Saptamana aceasta, au un targ mare la Poznan (cred) si este toata lumea ocupata, iar in Germania este ceva cu trandafirii si acolo este ocupata lumea trandafirilor.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Pai peste 2-3 ani ar trebui s-o punem noi de-o expozitie, astia obsedati de trandafiri :rofl:
 

elianna

Well-Known Member
Ai grija sa nu te faci ca uiti, esti in Comitetul de organizare :D
Asta conform principiului: Cine are idei le pune in practica :rofl:
 

belisima

Well-Known Member
maria,pun si eu o lista aici din ce am vazut disponibil la tine pe sunphoto(facebook),te rog sa ma ai in vedere,imi trimiti totalul si cat de curand depun si banii,la mine oricum nu se mai poate gradinari cel putin 2 luni de acum incolo :( dar sa nu raman fara ele
hosta Snow Cap 8 lei
hosta patriot 10 lei
Bujor Wladislawa 15
Bujor Niemcewicz 15
Phlox Nicky 8
Phlox orange perfection 8
 

clematite

Well-Known Member
belisima a spus:
maria,pun si eu o lista aici din ce am vazut disponibil la tine pe sunphoto(facebook),te rog sa ma ai in vedere,imi trimiti totalul si cat de curand depun si banii,la mine oricum nu se mai poate gradinari cel putin 2 luni de acum incolo :( dar sa nu raman fara ele
hosta Snow Cap 8 lei
hosta patriot 10 lei
Bujor Wladislawa 15
Bujor Niemcewicz 15
Phlox Nicky 8
Phlox orange perfection 8
Notat, ai mare dreptate, se poate si ramane fara :D
 

MASCHA

Active Member
Eu nu-i inteleg pe furnizorii astia,nici nu a inceput sezonul si ei nu mai au produse pe stoc,sau oferta este cu ce au ramas din toamna :?
Te rog sa-mi spui daca faci comanda la ei ,as vrea niste Heucherella si Heuchera :D
 

clematite

Well-Known Member
MASCHA a spus:
Eu nu-i inteleg pe furnizorii astia,nici nu a inceput sezonul si ei nu mai au produse pe stoc,sau oferta este cu ce au ramas din toamna :?
Te rog sa-mi spui daca faci comanda la ei ,as vrea niste Heucherella si Heuchera :D

Daca se aduna o comanda serioasa, fac. Vad ca nu au paypal, astept detaliii de la ei. Cand am mai luat de la ei, eram in Polonia si am platit la livrare.
 
Sus