clematite Polonia

happy

Well-Known Member
Firma http://e-clematis.com/ si-a modificat statutul si acum a schimbat oferta in limba engleza iar plata se poate face prin pay-pal.Pentru cei care vor clematite cred ca este o veste buna. :D
 

happy

Well-Known Member
http://e-clematis.com/en_GB/index asta este linkul bun in engleza.Geodezia ,este bine si la Maria dar este bine intotdeauna sa existe alternative.
Pentru o comanda la eClematis este nevoie de o comanda mai mare plantele sa aiba sub 72 kg in total ,deoarece se ia taxa de 21 euro de transport!
 

geodezia

Well-Known Member
eu o am de anu asta wester asta sa vad cum se comporta ca a fost laudata mult
ce s azic de la poloneza am luat anu trecut si eu parca vreo 4 andromeda a inflorit simplu nu dublu acum are mugurii mari ,cea albastra Semu are muguri a inflorit anu trecut cu o floare ce semna a Nelly thompson .elfu saracu l-au sapat cinii a dat a doua oara sper sa iasa si anu asta
iar kiri te kanawa nu are muguri o fi din aia de ii da mugurii mai tirziu si nu a inflorit
asa ca ce sa spun .. astept anu asta sa vad mai multe de la ele
nu disper ca asta e oricum sunt toate frumoase .. asa ca am mai luat cite cev ade la Maria o sa fac in total vreo 13 sau 14 cu tangunica aia de o am in casa de vreo 2ani si care nu creste neam
 

geodezia

Well-Known Member
Happy se mai face comanda ca a lasat poloneza la pret? m-ar interesa vreo 4 plante a facut si te kiri kanava aia muguri asa ca sunt bucuroasa de toate
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Or fi. Dar si noi am cumparat anul trecut de la ei, in jur de 400 de clematite. Unele au fost atacate de o ciuperca... aceeasi ciuperca aparuta la clematite ale mai multor membri de pe forum, si doar la clematitele venite din Polonia. O parte din clematite nu au corespuns cu eticheta, unele nici acum nu le-am identificat. Asa ca motivele pentru care nu avem o parere tocmai buna despre ei sunt intemeiate. La capitolul comunicare, intr-adevar, stau foarte bine, sunt prompti si operativi. Nimic de reprosat din acest punct de vedere.
 

geodezia

Well-Known Member
nu stiu la mine au fost ok daca se face o comanda eu ma inscriu am ceva raritati de luat
 

marirogo

Active Member
Si la mine au fost ok clematitele din Polonia. Daca se face comanda as mai lua si eu cate ceva, evident si Sieboldii.
 

maxie

Member
Am fost multumita de clematitele din Polonia.Au inflorit frumos.Wisterii-le au fost uriase si au crescut foarte bine peste vara.Una peste alta,la mine toate au fost ok.Am avut noroc sa nu aibe nici o ciuperca.
 
Sus