Clematite partea IV

alfa

Active Member
Si eu am ramas cu ochii la Rouge Cardinal! :visator: E minunata,!!! A mea se chinuie :roll: nu prea vrea sa creasca :(
 

liliana.f

Member
superbe clematitele voastre am si eu 3 dar sunt mici si 2 din ele au facut doar o singura floricica iar a 3a nici macar atat
 

ghia_don

Active Member
Sa stiti ca ce se vede din Rouge Cardinal e cam o treime din toata tufa, astept sa se mai deschida din flori ca sa v-o arat in toata splendoarea :) .
 

bradut

Well-Known Member
claude a spus:
gabrielais a spus:
:) Pare-se ca s-a nimerit ce trebuie. Acum sa vad a mea :roll:
Claude, chiar sunt curioasa si eu daca ai noroc tura asta. :rofl: Trebuie sa recunosc ca, daca nu aflam de marea ta dezamagire (cand a iesit altceva in loc de Romantika), nu ma alegeam si eu cu un exemplar. De atunci mi s-a pus pata pe ea, ca prea o boceai. :rofl:

Sa vezi ce :eek:f: daca dau si eu gres cu a mea. :rofl: Oricum, nu a facut boboci din ce am vazut la ultima inspectie. Ce-i drept, am ciupit lastarii ca sa se ramifice si asta a incetinit-o.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
bradut a spus:
Claude, chiar sunt curioasa si eu daca ai noroc tura asta. :rofl: Trebuie sa recunosc ca, daca nu aflam de marea ta dezamagire (cand a iesit altceva in loc de Romantika), nu ma alegeam si eu cu un exemplar. De atunci mi s-a pus pata pe ea, ca prea o boceai. :rofl:
:rofl: Bag de seama ca obsesiile sunt contagioase. Iti cam dai seama ce criza de nervi se arata daca nu e ea :mrgreen: Dar prea mult nu mai am de asteptat pana aflu, ca a mea are ceva bobocei, am lasat un lastar sa creasca, prea eram curioasa :roll:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
splendide, Taia! :hipnotizat: Vad ca ai luat toate bunatatile alea dupa care jinduiam multe pe-aici, ai si Cristal Fountain... Oricum, eu raman la parerea Ca chalcedony e o frumusete,cred ca esti singura care a achizitionat-o, am trecut-o pe lista viitoarelor achizitii
 

gabrielais

Active Member
E Niobe sau Warsawska probabil...ca astea le-am avut cred...nu gasesc nici lista cu ce am cumparat anul trecut :oops: uff...dar nu conteaza...e frumoasa, plina de boboci si s-a catarat pe gardul langa care am plantat-o..asa ca, cu sau fara nume e bine venita; multumesc Taia!
 

Roxana Peled

Active Member
Astazi mi-am luat-o pe Miss Bateman de la Baumax ... in sfarsit! :whew:
Planta nu arata minunat dar ma descurc eu cu ea ...

bebeiris si taia .... Patricia Ann Fretwell e fabuloasa. In mod clar o achizitionez cu prima ocazie. E superba si cu floare batuta si cu floare simpla :indragostit:
 

gabrielais

Active Member
Roxana Peled a spus:
Astazi mi-am luat-o pe Miss Bateman de la Baumax ... in sfarsit! :whew:
Planta nu arata minunat dar ma descurc eu cu ea ...

bebeiris si taia .... Patricia Ann Fretwell e fabuloasa. In mod clar o achizitionez cu prima ocazie. E superba si cu floare batuta si cu floare simpla :indragostit:

poate gasesc si eu la Iasi ca n-am mai apucat la multe plante; azi mi-a venit coletul..ca de', daca tot am vrut sa fac comanda, am facut si fara Miss;l-am luat pe Graham Thomas ca tot s-a nimerit altceva de cate ori l-am cumparat si un smochin, ca butasii pe care i-am avut au decedat cu succes :)
Patricia, Diamantina, Kaen...toate sunt si pe lista mea ;-)
 
Sus