Clematite: partea a II-a

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator

ea cu "copiii" dupa ea :rofl: ."Ea" care nu stiu cum o cheama dar fiindca nu a avut soare decit tirziu,acum,in iulie si-a facut datoria si a inflorit.E frumusica tare si mai ales m-a surprins placut :D
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Meritul este al tau,dragostea si ingrijirea au facut sa infloreasca asa frumos!
 

sorina

Active Member
Gabiuta a spus:

ea cu "copiii" dupa ea :rofl: ."Ea" care nu stiu cum o cheama dar fiindca nu a avut soare decit tirziu,acum,in iulie si-a facut datoria si a inflorit.E frumusica tare si mai ales m-a surprins placut :D
parca-i sora cu a mea nu ???? tot plina de boboci si ultimele flori de la cele care au fost pline de flori pana acum
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
S-a gindit ea sa faca si a doua tura de flori:

Iar asta nu mai este alb imaculat ci spre roze :? oare de ce?
 

riana

Active Member
a inflorit si la mine una micuta pe care tot a mancat-o iepurasul stie cineva care este numele ei?
 

alfa

Active Member
La Hornbach in Militari e plin de clematite proaspat aduse. 29 Ron. Rouge Cardinal, Mr. Ruppel, Piilu, Mrs. Cholmondeley si Comtesse de Bouchard.

Am cumparat si eu o contesa plina de flori :D
 

riana

Active Member
dar nu cu plante. la Sem-luca mai sunt cateva si in piata. acum m-a sunat o vecina ca am pus-o sa mearga in piata daca tot se plimba prin oras :evil: si mi-a zis ca a gasit clematite cu 30 ron in piata.la noi nu sunt decat Praktiker si Dedeman unde nu prea gasesti flori. mai e metro dar cam slabut.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus