Clematite: partea a II-a

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

aleynad

Active Member
Moderator
clematita mea Warszawska nike si-a deschis complet prima floare


Nu e chiar aceiasi nuanta ca pe eticheta, dar seamana :)
 

alfa

Active Member
Sa nu-ti para rau ca nu e ca pe eticheta ! E de 100 de ori mai frumoasa culoarea in realitate, Daniela! :visator: Eu m-am indragostit de ea, de cand am vazut-o la bebe iris. Combinata cu trandafir catarator roz :marfa:
 

bebe Iris

Active Member
alfa a spus:
Sa nu-ti para rau ca nu e ca pe eticheta ! E de 100 de ori mai frumoasa culoarea in realitate, Daniela! :visator: Eu m-am indragostit de ea, de cand am vazut-o la bebe iris. Combinata cu trandafir catarator roz :marfa:
:D Multumesc Kinga!!! :*
 

aleynad

Active Member
Moderator
Mai, fetelor, comparatia cu "catifeaua" e perfecta :) ca de cate ori o vad imi vine sa o mangai :rofl:
In toamna voi pune la baza ei un trandafir catarator roz sau alb, inca nu m-am hotarat desi cred ca ar fi contrastul mai puternic daca florile trandafirului ar fi albe :gandit:
 

alfa

Active Member
Da Daniela, contrastul e mai puternic in combinatia cu alb, dar cu roz e mai romantic :wink:
 

albela

Active Member
Piilu e cea mai harnica dintre toate clematitele mele si imi imbraca frumos terasa:

Si Polish Spirit munceste sa o ajunga din urma:
 

ghia_don

Active Member
Am o clematita pe care daca vreau s-o admir, trebuie sa merg in curte la vecina mea. Toate florile sint indreptate spre soare, si vecinii se bucura de splendoarea lor...iar eu admir frunzele :( ...
Chiar m-a intrebat vecina daca nu-mi cumpar si alte culori, ca ei ii plac foarte mult :rofl:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus