Clematite: partea a II-a

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

mymo

Active Member
Cornelia draga,cand la mine toate merg ca pe roate,sanatate din plin,bani garla.....tre sa am si eu un motiv sa ma 'nervez :rofl:
Lasand gluma la o parte,ai si tu dreptate...pe-o parte :)
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Mymoz lasa biata planta sa se desfasoare si daca ti-a stricat aranjamentul o muti la toamna in alt loc, numai al ei. Si cu prima ocazie iei clematita inflorita gata din culoarea aia pe care o vrei tu neaparat. Ca numai asa poti sa fii sigura.
 

mymo

Active Member
Toamna trecuta am mutat trandafirii de n-a mai ramas nici unul pe locul lui,toamna asta mi s-a pus pata pe clematite,asa ca voi avea ce face la toamna :giggle:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
A mea Dr. Ruppel, cumparata in primavara asta, nu e uriasa ca a Corneliei, ca e defecta! :( A avut un singur boboc, l-am pazit ca pe sfintele moaste si cand l-am vazut m-am cam ofilit! Dupa tunsoarea administrata, sper sa-si bage mintile in cap si sa infloreasca anul viitor conform reputatiei ce o are :mrgreen:


Mymo, nu mai fi carcotasa ca ai o minunatie de clematite. Ce daca are floricele mai mici? Oare nu-i ceva specie de C. montana? :?

Am uitat, va arat si una din cele 3 flori de ville de lyon, de pe lastarii vechi, pe cei noi e pliiiiiiiiiina de boboci! :dans:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Mymo, exact asa arata eticheta clematitelor mele care trebuiau sa fie President si Honora si ele Dumnezeu dragutul stie ce sunt! :rofl:
Cumparate anul trecut, tot de la Praktiker - prin urmare, eu am catalogat producatorul asta drept tepar
Dumneaiei este una dintre impricinate:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
cum zici tu, draga doamna, oricum sunt doua plantate una langa alta, aceeasi culoare si trandafirii dintre ele sunt roz pal! Adica e asigurat contrastul!
Un fel de unde dai si unde crapa! :rofl:
 

mymo

Active Member
A inflorit si Piilu,din pacate simplu si cu florile mici :(



Si The President care in poza a iesit albastru dar de fapt este mov :D

 

mymo

Active Member
Aparatul meu a sos culorile putin mai puternice dar e roz inchis cu roz deschis.Prima poza e mai aproape de realitate....si nu are soare decat pana la prinz,deci culori mai tari :dans:
 

lelia

Well-Known Member
Ceo ,oricum e frumoasa !!! sa creasca mare si sa fca flori multe, multe :D

Mymo ,tu m-ai zapacit cu clematitele ,ai niste plante superbeeee !!! sa te bucuri de ele :D

Eu sunt la inceput ,am doar 4 :(

 

lelia

Well-Known Member
Da ,tu nu suferi ca ai doua din prima ,dar eu ma chinui de 3-4 ani sa strang si nu reusesc ,nu prea mai am rabdare .....

Foarte frumoasa ,,satirata '',sa creasca mare si sa faca multe flori :D
 

lelia

Well-Known Member
Da Mymo,ea e . A inflorit superb ,identic cu fotografia ,iar florile au tinut destul de mult .E plantata in primavara ,tare-s curioasa daca si florile urmatoare vor fi la fel de bogate
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus