Clematita

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

sorina

Active Member
c

Clematitele mele









Cea bordo trebuia sa fie alba , iar cea roz nu pre este roz ( sau asa sunt in primul an )
 

Octavia

Member
Angela nu stiu ce sa-ti zic ... s-ar putea sa nu infloreasca anul asta sau sa faca flori mai micute. Anul trecut, dupa ce le-am plantat au facut flori mai mici si nu foarte multe. O diferenta mare fata de anul asta. Am mai plantat una in primavara asta ( care se dorea a fii rosie si care se pare ca e tot mov :x ) si a facut cateva flori si nu a mai inflorit.
 

miki70

Active Member
Vin si eu cu o prapadita mica :) Am plantat anul acesta o Multi Blue care a inflorit fix de Paste, are mai putin de o jum de m, nu vrea sa faca lastari, frunze noi dar................... din locul unde s-a scuturat floarea ii da alte 2 flori mici. CRED ca sunt flori ca nu vad ce ar putea fi . Pun 2 fotografii cu ea cum arata de Paste si 3 cum e acum. Poate ma lamuriti si pe mine ce se intampla.


 

Octavia

Member
Angela, iti doresc sa infloreasca frumos, ca sa te poti bucura de ea. :D Poate ai noroc! :wink:

Mikishor, asa mi s-a intamplat si mie. Am plantat una in primavara asta, a facut cateva floricele si gata, s-a oprit. Dar nu dispera, si ale mele au fost chele anul trecut si acum sunt tare frumos inflorite.
 

albela

Active Member
La mine Nelly Moser este plina de boboci si flori (are mai multi boboci decat frunze) iar Polish Spirit creste cu viteza maxima dar nici un bobocel cat de mic :( . Poate totusi ii vad si eu anul asta floarea :visator:
 

albela

Active Member
Pe 6 mai am pus o crenguta de la Nelly, pe care am rupt-o la plantat, la prins, in borcan cu apa. Azi am vazut ca a facut radacini. Sa o mai las in apa sa mai cresca radacinile sau sa o plantez deja?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus