Clematita

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

raduizol

Member
Este in primul an. Eu am cumparat-o sub forma de pui, deci nu stiu cum se inmulteste, dar cred ca prin butasire.
 
A

Anonymous

Guest
Da, se pot.Eu am pus toti lastarii de primavara in pamant pentru marcotaj,fara sa-i despart apoi de mama, pentru a avea planta mai deasa de jos.Majoritatea au dat radacini.
 

Hariclea

Member
Am vazut azi la o floraria Trias clematis roz cu mov si nu stiu daca sa cred ce este pe eticheta sau nu. Se intampla sa iasa alta culoare decat cea din poza?
 

cornelia

Fondator
Membru staff
S-a urnit si Ville de Lyon: 3 flori


Dimensiunea florii: 4-5 cm.
O sa revin cu niste poze mai reusite. O sa mut planta la pozat si o sa iau si alte baterii la camera. :wink:
Maine.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
V-o prezint pe Domnisoara "milimetru" care mai are inca 5 boboci....dar nu m-am putut abtine sa nu-i pozez prima floare...dupa cit am asteptat-o!!!!!
 

edwiwa

New Member
:D ma laud si eu cu ale mele, au inflorit cel rosu visiniu, mai am una albastra, dar nu se vede deocamdata.

ce ma supara :( e faptul ca florile sunt cu fata exact la vecini pt. ca de acolo vine lumina.
asa ca vecinii mei au parte de un ambient placut pe balconul lor :rofl:
Vio
 

CocoT

Member
Gabiuta, a ta a inflorit cum era pe eticheta? Am si eu una din seria din Kufland, si e exact ca a ta, cu toate ca pe eticheta era altceva.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Cea roz...Dra milimetru am luat-o de la Romstal prin martie-aprilie....
cele de la Kauf...inca nimic....cel putin la mine...nu prea inteleg de ce.
Oricum la mine toate au mers cu "mocanita" :rofl: iar una chiar mi-a putrezit.A fost la umbra si probabil a tinut apa la radacina.....

Si cele de gradina ,ma refer la plante,desigur....ca si cele de interior.....le place sau nu la stapinul lor!!! :D
Singura deosebire este ca cele de gradina de bine de rau din 100 de seminte....una ai sansa sa rasara!!! :tavalit:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus