Clematis Warzawska Nike

fetelor....am o problema.
La clematita warszawska nike....au aparut 2 boboci....in fiecare zi ii urmaresc sa vad cum se dezvolta...si de cateva zile am observat la unul...ca parca il mananca ceva din interior (si de acolo se usuca), azi am obervat acelasi lucru la al doilea bobocel....Ce sa fie oare? :nu stiu:
Vi sa intamplat asa ceva? :?
Nu stiu ce mi se intampla mie....dar parca la clematite ....le merge aiurea la mine...ba una ba alta...si eu astept sa le vad pline de flori...si tot in bara o dau. :cry:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
E primul an cand infloreste asa frumos. Pana acum o saream de la taiere. De data aceasta nu am mai iertat-o. :D
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Primul an sau nu, cert e ca le inteleg pe fete de ce ziceau pe alt topic cum ca intra in greva, vazand minunatiile tale inflorite atat de frumos. :D :)
 

aleynad

Active Member
Moderator
Daaaa, neaparat taiata primavara si infloreste ca nebuna toata vara...are si soare din plin :D
 

belisima

Well-Known Member
intrebare intrebatoare! cea mai mare si veche clematita din gradina mea, warszaka nike, face un prim val foarte frumos, dar e deja al doilea an in care nu mai infloreste toamna....deloc!ma intreb cum ar trebui sa o tai sau cum sa procedez, care ar fi motivele pentru care clematitele nu infloresc a doua oara?!
 
Sus