Clematis Rouge Cardinal

alfa

Active Member
Grupa 3 de taiere;
Zona climatica 4b-9b
Se poate cultiva si in ghiveci;
Inaltime: 180-250 cm
Plantare la soare sau semiumbra;

 

carmenushka

Active Member
Al meu "Cardinal" (sau cel putin cu eticheta asta l-am cumparat) doar asa s-a invrednicit sa infloreasca in primul an
M-au cam dezamagit florile anemice dar astept anul acesta sa revina in forta cu flori mari, rotunde, intense!
 

MASCHA

Active Member
Rouge Cardinal la mine a inflorit ,eu zic ,altceva ,are florile anemice,ca la carmenushka, numai ca au culoarea violet,am fost tare dezamagita,cred ca a rasarit portaltoiul
 

carmenushka

Active Member
anasstasia a spus:
Carmen, cred ca trebuie taiat in primavara pentru a se mai indesi.
Categoric, doar e de grupa 3, si chiar daca n-ar fi tot trebuie taiate clematitele tinere pentru a lastari bogat(va voi arata in primavara clematita NElly Moser din gardina bunicii mele care a fost taiata scurt in fiecare primavara si acum e o dita-i tufa!)
 

anasstasia

Active Member
Si cum imi faceam griji, acum m-am linistit....Mai ales ca nu am comandat-o :cry: Trebuie sa va zic cite ceva de bine :suparat: :suparat: :suparat:
 

ghia_don

Active Member
Zi ce vrei...induram :rofl: ...
Sigur va fi prin magazinele noastre in primavara, asa ca nu-i totul pierdut :wink:
 

anasstasia

Active Member
iti amintesti din ce magazin ai cumparat-o? Vad ca esti din Iasi, dar poate se nimereste sa o distribuie si prin Bucuresti. Si cit ai dat pe ea?
 

miha

Member
Si a mea e cumparata de pe-aici... Mai ales in Bucuresti, sigur ai s-o gasesti pe undeva in primavara...
 
Sus