Clematis Multiblue

lelia

Well-Known Member
ghia_don a spus:
Si a mea... :)
Sint singurele flori dupa inghetul de iarna trecuta :( , dar sint mari si frumoase :D

Doina ,ciufulita asta e mult mai eleganta ,zulufii sunt altfel ,cred ca sunt diferite .E foarte frumoasa!

Dupa atata frig si ploaie ,au pierdut petalele principale ,dar moatele rezista ...

 

aleynad

Active Member
Moderator
ma asteptat ca anul acesta sa faca si a mea in sfarsit flori duble, dar se pare ca nu are chef :x

totusi, spre deosebire de anii trecuti, anul acesta a avut o inflorire destuld e bogata :D
 

adrianam

Well-Known Member
Daniela, s-ar putea sa nu fie Multiblue a ta!
Dar tot frumoasa este, mai ales ca pare florifera!
 

aleynad

Active Member
Moderator
Adriana, sunt sigura ca e Multiblue, a facut pana acum flori simple si semi-duble... doar duble nu a facut!
 

bradut

Well-Known Member
Da, Alfa, si cand ma gandesc ca sta asa de vreo 2 saptamani. Daca mai pun la socotela si ploile serioase care au fost, as zice ca e facuta din plastic, zau. :rofl:
 

alfa

Active Member
...asa de bogat inflorit si mai ales asa de compact? Nu de mult zicea si Caramel ca aparent un prea agreaza tunderile...
 

bradut

Well-Known Member
Clematita asta e inflorita si acum. Pur si simplu a incremenit asa, cu flori. :) Nu am tuns-o deloc in primavara. Mai am inca una, pe care am scurtat-o pana aproape de sol. A inflorit acum (adica mai tarziu).
 
Sus