Clematis Multiblue

nina77

Member
Am si eu o clematita Multiblue :D.Pentru ca nu eram hotarata unde sa o plantez, anul trecut a stat in ghiveci.Acum ii tine companie trandafirului catarator Luise Odier.

 

dali_lucas

Member
Astazi am achizitionat si eu o Multi Blue din Brico, si are si 3 boboci. Credeti ca daca vineri o transplatez in gradina, va pierde bobocii?
 

alfa

Active Member
Am reusit si eu astazi intr-o pauza sa leg si sa dirijez un pic Multiblue-ul, care a dat foarte frumos anul acesta. E bogat si plin de boboci! Abia astept sa-l vad inflorit :D
 

aleynad

Active Member
Moderator
si la mine e la fel , Kinga! De abia astept sa infloreasca pentru ca anul acesta in sfarsit arata si ea viguroasa! :mrgreen:
 

ghia_don

Active Member
A mea a inghetat :( ..noroc ca din radacina i-a aparut un lastar nou, deci iar va fi firava anul asta..Abia se indesise saraca si speram la o tufa mai bogata, cind m-a lasat balta si abia daca voi vedea o floricica la ea..
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Plantuta de la serviciu are 3 floricele. Inca nu-s deschise complet. Sunt tare mandra de ea ca a rezistat in ghiveci pe terasa fara protectie, la -19 grade. :D
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Da, pentru ca le-a luat-o inainte la toate am s-o inzestrez curand cu un suport de bambus. :)
 

alfa

Active Member
Pe a mea a lovit-o vestejirea :cry: :cry: 30 de boboci grasi pe ea si se ofilesc aproape toti. Se ofileste defapt aproape toata planta, un singur lastar mai gros cu cativa boboci pe el e viguros si cei doi lastari noi pe care ii da acum de jos. In rest toata partea mai batrana se duce.... :(
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
E din cauza arsitei din perioada asta. Incearca sa o uzi mai des si din abundenta.
 
Sus