Clematis Mrs. N. Thompson

nick1971

Active Member
Grupa 2
2.5m
soare sau semiumbra
mai-iunie si aug-septembrie


pana acum din 5 soiuri cumparate de la Brico, 3 au inflorit exact ca pe eticheta :D
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Super! Inseamna ca e o clematita care trebuie cautata, se comporta ca Miss Bateman, e de incredere, daca e asa mica si e plina de flori :wink:
E frumoasa dungata asta :wink:
 

adrianam

Well-Known Member
Este superba! Sa te bucure cu cat mai multe flori!

Eu as lua numai clematite mov acum, dar parca nu am deloc parte de ele!
Am luat si eu din Dedeman in primavara una Mrs. Thompson, dar a inflorit eternul roz:


Banuiesc ca este Hagley, cred ca nu mai are nici o sansa sa se transforme peste noapte in Mrs. Thompson! :?
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
:rofl: Ce nu-ti place la ea? Ai rabdare, sa o vezi peste 2-3 ani. Va fi una din preferatele tale. Cand se va deschide complet clematita mea, o pozez si te vei convinge.

P.S. Micsoreaza poza. ;-)
 

adrianam

Well-Known Member
Nu stiu daca va putea deveni preferata mea o Hagley, ca deja am una de vre-o 5-6 ani pe balcon (luata drept rosie din Selgros).

Preferata mea este pana acum Prince Charles, care este bolnava saracuta si nu stiu ce sa-i mai fac!
 

ghia_don

Active Member
Nick, presupun ca din cauza tuturor stimulentilor folositi de producatori , in primul an infloresc mai bogat. Asa si ale mele...anul trecut multe au fost incarcate cu flori, pe cind anul acesta, chiar daca sint mai mari si viguroase au mai putini boboci. Recupereaza la anul :)
Frumos Misterul asta ! :indragostit:
 

adrianam

Well-Known Member
Da, foarte frumoasa!
Eu sunt innebunita dupa toate nuantele de mov si vad ca inca nu am parte de ele!
 

Ariana

Member
La fel ca adrianam am patit si eu. Anul trecut mi-am cumparat 5 clematote pentru teresa si doar 3 sunt ceea ce scrie pe eticheta. Mrs. Thompson este tot o Hagley, doa r ca eu le-am cumparat de la Sweet Garden.
 
Sus