Clematis Miss Bateman

lelia

Well-Known Member
E foarte frumoasa si bogata ! sa te bucuri de ea !
Ador clematita asta ! are ceva care te atrage instant !
 

Dea

Active Member
Fixule, fericit este Parul tau, cu o asemenea minunatie in jurul sau!!
Nick, si a ta este superba!
O clematita exceptionala, acum imi pare rau ca nu am luat-o in primavara, dar in toamna, sigur este pe lista de achizitii!
 

Roxana Peled

Active Member
Si eu! Am cautat-o toata toamna si primavara si-am gasit-o in final aproape'n vara :rofl:
Nu arata minunat, se vede ca a stat cam mult in ghiveci dar am recuperat eu mai rele :)
Sper la anul sa se faca si ea ca a ta, mica si floricioasa!
 

gabrielais

Active Member
ce frumoasa e!!! in sfarsit am luat-o si eu din Baumax....nu arata grozav, dar nici una,in afara de cele de la Maria, nu a aratat grozav..isi revine ea..
 

Roxana Peled

Active Member
Bravo Gabriela! S-o stapanesti sanatoasa!
Nu prea mai au cum sa arate asa grozav acum la sfarsit de mai. Iti dai seama ca sunt ce a mai ramas din primavara si stau saracele de mult pe raft asteptand sa se indure cineva de ele sa le cumpere :D
Nu-i problema insa, le facem noi frumoase!
 

gabrielais

Active Member
multumesc! pai la ce scoruri au avut, nici nu ma mir ca au stat pe raft....acum sunt la reducere, desi nu-s asa reduse, atat costa de fapt o clematita la orice furnizzor normal la cap :) mai avea Multi Blue si inca ceva cu floare batuta la 129 ron :eek:
 

Roxana Peled

Active Member
Da dar acelea erau cica la ghiveci mai mare si cu un gen de gardut pe care sa se catzere :)
Eu nu mi-am dat seama ca asta ar fi fost la reducere :rofl:
 

nick1971

Active Member
eu am pierdut-o in iarna asta, a mai patit-o cineva? ea si Warszawska Nike, in rest toate sunt bine, majoritatea cu bobocei
 

monika 82

Well-Known Member
Da, eu am pierdut-o asta vara , doamna care mi-a daruit-o mi-a transmis ca a pierdut si dumneaei planta mama!
 

geodezia

Well-Known Member
la mine cea mai rezistenta si cea mai infloricioasa ea face prima floricele
am vazut ca are deja o floricica
dar nu pot intra cu aparatu
o admir din casa de la geam
 
Sus