Clematis Fond Memories

sarselia

Active Member
Moderator
E preferata mea pentru ca are o combinatie de culori superba iar florile sunt extrem de mari.



Este o clematita din grupa 3 iar florile pot avea un diametru si de 18 cm.
Infloreste din Iulie-Octombrie si din ce am mai citit se spune ca arata superb in gradinile cu tenta japoneza.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
E intr-adevar superba, cu umbrele acelea mov... Daniela, ai mirosit-o cumva? Ca pe HMF se spune ca ar avea un usor parfum...
 

sarselia

Active Member
Moderator
Claude dai mielul....

Sa stii ca de mirosit am mirosit-o si da intr-adevar avea un parfum vag...asta daca ma tine bine memoria... :rofl:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Scuza-ma Arselia! :oops: Deh, ramolismentul :rofl: Iti dau mielul daca il cresti si-l tii pe post de animal de casa si furnizor de lana, daca vrei sa-l mananci ia-ti gandul :)
 

sarselia

Active Member
Moderator
Nuuu mananc eu din astea...Il tin pe post de animal de casa ca la altceva nu ma bag... :rofl: :rofl:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Cat e de frumoasa! Iar staminele acelea inchise la culoare completeaza de minune floarea! O clematita din grupa 3 cu flori mari! :visator:
Bine ca nu am vazut-o inainte de comanda comuna de clematie, altfel nu cred ca-i puteam rezista.
Dar la anul... :evil:

Sa-ti traiasca si sa ne-a arati incarcata de flori! :D
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
A inflorit in sfarsit si a mea, dar nu am apucat sa-i fac poze cu toate floricelele deschise:
 
Sus