Clematis Dr. Ruppel

ghia_don

Active Member
Parca e prea colorata sa fie Nelly Moser, nici la stamine nu corespunde culoarea :?
Claude, n-am zgiriat nici intr-un fel lastarul inainte de a-l ingropa..
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Gata, m-am hotarat. Nu mai cumpar flori decat daca le vad inflorite. Ca e prea de tot. :mrgreen:
 

carmenushka

Active Member
Cornelia daca are anterele "blonde" e Bees Jubile(e singura diferenta fata de nNely Moser care are acele antere brune)
 

cornelia

Fondator
Membru staff
:rofl: Ba imi place si chiar a fost harnicuta, dar din magazin le iei cu etichete. Si tocmai ele nu valoreaza nimic.
 

maxie

Member
IZA a spus:
http://s595.photobucket.com/albums/tt37/dasinger/Vara%202011/?action=view&current=DSCF2264.jpg
i-am gasit si ei locul ca nu stiam de care e .....
eu ma mandresc cu ea :D
E supeeeeerba! E Dr.Rupel? Si ce-i faci de e asa inflorita? Am si eu una ,dar abia de-am vazut 3 flori de la ea (in primul an).Acum in anul 2 parca as vrea s-o vad ca pe a ta. Sa o tund putin?
 

IZA

Active Member
Are 5 ani si in fiecare an a devenit mai bogata. Nu am tuns decat primavara uscaturile. Nu e inalta tare dar e bogata in flori.
 

maxie

Member
IZA a spus:
Are 5 ani si in fiecare an a devenit mai bogata. Nu am tuns decat primavara uscaturile. Nu e inalta tare dar e bogata in flori.
Sa-ti traiasca si sa fie la fel de frumoasa ! Sta tot timpul la soare ?Ii mai pui ceva ingrasamant din cand in cand? Si de care ?
 

IZA

Active Member
Multumesc !
Are soare pana la pranz . Nu i-am pus ingrasamant dar solul acolo e bogat in humus . :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Nu.Asa este.
Se pare ca am incurcat etichetele :mrgreen: .O sa vad cind se deschide floarea complet.
 
Sus