Clematis Carnaby

sarselia

Active Member
Moderator
Am vazut ca nu este in lista noastra si e pacat.
E o clematita cu niste flori mari si superbe.Apartine grupei 2 si iubeste semi-umbra.

 

sarselia

Active Member
Moderator
Multumesc frumos.E din comanda de anul trecut asa ca sunt curioasa cum va fi anul acesta dupa 1 an de stat la mine in batatura.
 

R@MONA

Active Member
A mea se chinuie de 1 an sa traiasca; nici nu moare, nici nu isi da drumul; :evil: cred ca mor eu intai ,din cauza ei; o cumparasem anul trecut de la Morami; mi-au trimis un bat cu cateva radacinute; am plantat-o in ghiveci, am dus-o si la tara, direct in pamant; nu misca nimic; acum o am iar in ghiveci, sub stricta supraveghere; a iesit din pamant o frunzulita....dar nu imi pun mari sperante! :?
 

sarselia

Active Member
Moderator
:eek: Oare din ce cauza?
Unde o tii?
La soare sau la umbra?
Cica iubeste semi-umbra si la mine cam asa sta.Are soare dimineata insa e aparata de soarele puternic de la amiaza.
 

R@MONA

Active Member
Am mutat-o peste tot; cand la umbra, cand la soare; nimic! Nu misca si pace! Mai luasem una Niobe pt cumnata mea, nici aceea nu a trait. Nu inteleg ce se intampla, ca nu am mai patit asa ceva!
 

sarselia

Active Member
Moderator
Iat-o si pe Carnaby care insa din pacate, din cauza ploii, nu are culorile extrem de intense insa a inflorit extrem de bogat.

 

sarselia

Active Member
Moderator
Multumesc draguta.Are deja un an la mine si cred ca de aceea a inflorit asa de bogat.Are flori pana si pe jos insa nu le-am putut surprinde ca lumea in poza.Din pacate numai culorile le are mai spalacite pentru ca s-a apucat sa infloreasca in halul acesta pe ploile din aceste zile.
 

sarselia

Active Member
Moderator
Corect spus Alfa!
Fixule nuu e in pamant insa curtea este betonata si are din loc in loc niste "ochiuri" cu pamant.
 

fixpix

Active Member
Asa imi arata acum o sapt cand toate florile erau albe

Si acuma am vazut unele flori ca incep sa fie colorate


Sa fie totusi CARNABY???
 
Sus