Clematis Blue Angel (Blekitney Aniol)

anasstasia

Active Member
Aoleo, ce frumoasa este si asta! Gata, eu refuz sa mai intru la topicul cu clematis. Nu se poate asa ceva :cry: :cry: :cry:
 

bradut

Well-Known Member
Clematita asta, cunoscuta si sub numele de Blue Angel, este foarte florifera si seamana mult cu Prince Charles. Spre deosebire de aceasta (care atinge 2m), Blue Angel creste pana la 3-4 m.
 

bradut

Well-Known Member
Lasa, Bebe, ca poate mai comandam si altadata. Eu mi-am cam facut plinul cu cele cu flori mari si de acum ma orientez spre alt gen. :D
 

miha

Member
Eu pe asta am luat-o de pe la noi, din Bricostore...Poate anul asta vor fi mai multe si pe la noi prin magazine...intre alte cumparaturi se strecoara mai usor si cate o clematita... :wink:
 

bradut

Well-Known Member
E bine de retinut ca s-a gasit de cumparat la Bricostore. Sa speram ca vor mai aduce asemenea frumuseti.
 

miki70

Active Member
Am vazut-o la Baumax Craiova.
Eu o am de anul trecut are 3 lastari anul acesta, abia astept sa umple bolta. Cu ce as putea sa o combin?
 

miki70

Active Member
bebe Iris a spus:
ooooooofffffff iar Baumax? :roll: nu pot fi la ceva magazine pe care le am si eu in oras?
Dc scriai mai repede ti-o cumparam azi dar acum nu stiu cand mai ajung in Baumax :( Erau la 30 ron.
 
Sus