Cineraria hybrida

elipopa

Active Member
N-am gasit topic, am primit una aseara, de la socrul meu, din cate am citit e mofturoasa rau, aveti experiente cu ea?
 

Mariabt

Member
Este frumoasa, dar eu am o experienta negativa cu ea, este intr-adevar mai fitoasa...mi-a facut foarte repede musculita alba si nu a avut nici o sansa...s-a dus foarte repede. Acum le admir doar in florarii :D
 

angela draganoiu

Active Member
foarte frumaosa. Eli poate ar trebui s-o tii intr-o camera racoroasa, daca ai, eu cred ca e planta "de rece" si atunci nu-i trebuie multa apa si nici nu face musculite albe. parerea mea.
 

elipopa

Active Member
Din pacate nu am o camera rece, stau la bloc si nu am balcon! Asta este, ma bucur de ea cat pot!
 

elipopa

Active Member
In casa a facut musculita alba si frunzele s-au lasat, de doua zile o scot afara de dimineata pana pe la 6 apoi o tin in hol, unde-i mai racoare! Si-a revenit!!
 

elipopa

Active Member
Si eu ma bucur, macar sa reziste pana vine caldura, ca e plina de lastari noi cu bobocei!!De cand am scos-o afara am descoperit ca are si parfum, mi-am bagat nasul in ea ca am vazut ca-i dadeau tarcoale albinele!!
 

akhalteke

Member
Am primit si eu una de ziua mea, uitasem cum se numeste, abia am gasit-o :rofl:)). Sa vedem cum ne-om intelege...
 
Sus