Chirita

kerkyra

Well-Known Member
Nu, e vorba de chirita tamiana, frunza seamana, dar floarea e cea postata de mine mai sus.
 

danya

Active Member
Ce mult seamana cu violeta :eek: Si aia de mai sus cu flori, am crezut ca e violeta :giggle:
Se ingrijeste tot ca violeta? :)
 

kerkyra

Well-Known Member
Cam asa am procedat eu, desi e prima pe care o am. Dar vad ca i-a mers bine, daca a inflorit... :D
 

danya

Active Member
E frumoasa foc, sa-ti traiasca!
La primavara poate facem un schimb, daca o sa ai pui din ea. :)
 

kerkyra

Well-Known Member
Multumesc.
Sunt amatoare de schimburi, pui dupa cum vezi sunt deocamdata, sa vedem cum rezista cand ii despart :D
Ai niste violete tare frumoase :wink:
 

kerkyra

Well-Known Member
Multumesc. Ma mir si eu de mine, pana de curand eu si violetele & co. nu prea am fost in relatii bune, dar de la un timp le-am acordat toata atentia (perlit, udat corect) si se vad rezultatele :D . Iar de tamiana chiar m-am indragostit.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Am avut o frunza de chirita betty de la o persoana draga mie si am inmultit-o asa ca acum am doua plantute; cand le separ (si sunt destul de mari acum) iti pot trimite si tie una daca vrei :D
 

kerkyra

Well-Known Member
Sigur, cum as putea rezista tentatiei? Si eu iti pot oferi un puiut de tamiana, daca rezista la separare. Am planificat sa ajung la Ploiesti in perioada sarbatorilor, poate aranjam ceva :D
 

kerkyra

Well-Known Member
Perfect, tinem legatura, cred ca ajung dupa Craciun, sper sa nu ma impiedice vremea. Mai vb pe privat ce sa pun in bagaj :)
 

Marmoset

Member
Da, sunt unele care stau luni de zile cu bobocii formati, pana cresc si se deschid! Tamiana e harnicutza tare, chiar daca-i mica rau! :D
Sa-ti traiasca galbioara, miha, e frumoasa foc! :wink:
 
Sus