Chirita

michaela

Active Member
pai ar fi cazul :rofl:
sa-i lasi sa se usuce substratul intre doua udari, si ai sa vezi va inflori toata vara/iarna la mine aiko infloreste non stop :D
 

ghia_don

Active Member
Am floricele si la Tamiana.. :dans: ..
Dupa cum vedeti, are si capsule cu seminte si nu stiu ce sa fac...sa le las sa se coaca sau sa le rup :? .
Oare merita sa seman semintele?
 

ghia_don

Active Member
Chiar daca nu e spectaculoasa, cu cit o privesc mai mult , cu atit imi place mai mult...E atit de minunata prin simplitatea si fragilitatea ei :D ..
 

michaela

Active Member
Inca nu a inflorit.... dar am zs sa v-o arat si voua... are branhiile care imbraca buchetelul cu flori, mari...
 

michaela

Active Member
Excelenta!!! :visator:
p.s- imi place foarte mult poza... cum ai reusit sa "prinzi" extraordinar si detaliul :wink: :clap:
Acum.... mai am o intrebare :) :oops: este adevarat ce zice Fleur? este la fel ca Diane Marie? mie imi par diferite :? ... Lola ta pare cu un lila, crem pe partea interiora a petalelor (in palnie) diane Marie la mine e un lila toata.
 

michaela

Active Member
e si expunerea... lumina din camera... insa cum iesea cu flash ,era prea alba..... :) nu apropiata de realitate. A mea este toata mai lila... dar o sa incerc sa-i fac poza la lumina zilei :wink: sa comparam :wink:
 
Sus