Chirita

michaela

Active Member
dyayzh a spus:
E plina de boboci dar cresc tare greu :cry:
Dya, a inflorit Chirita? Mor de curiozitate.... stii si eu am una :x insa tot ca si tine imi rod unghiile de o luna sa infloreasca bobocii, pe cand Tamiana infloreste in continuare...... :?
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Eu sunt la stadiu de frunza. Peste 5 ani va arat si eu oarece floricele. Vorba Violetei: va pup pe bascute. Cu branza. :rofl: :rofl:
 

michaela

Active Member
Iata si despre cine vorbeam....

Dumneaei ma innebuneste...si o am din frunza de anul trecut din Mai, Cornelia, de-asta ti-am zis ca peste un an vei avea flori pe ale tale.... :D
Problema mea e ca nu mai stiu ce este; copilul meu cel mic a binevoit a-mi strica toate etichetele......
Pe cand Tamiana.... infloreste ca o frumoasa....

 

cornelia

Fondator
Membru staff
E posibil sa aiba nevoie de ceva stimulente. Eu la cele de la serviciu le-am pus sistematic (nu chirite) si dau boboci si cresteri noi.
 

michaela

Active Member
O sa incerc s-o ingras mai des...din cate stiam despre ea oricum are o dezvoltare lenta insa odata matura infloreste tot timpul..... :D
 

michaela

Active Member
Nu ma speria Dya! :eek: ca si eu o astept de-o luna pe "mult asteptata "... si nici nu cresc nici nu infloresc,,,, nici ,nici.... :x
 

Fleur

Active Member
In sfarsit chiritele s-au pus pe treaba :D Tamiana are flori si multe tije cu boboci si nici Erika si Lola nu se lasa mai prejos. Bobocii lor sunt mai mici dar sunt! :marfa:
 
D

dyayzh

Guest
Fleur, te rog frumos sa-mi mai spui inca o data cum sa inmultesc chirita. Multumesc!
 
Sus