Chirita

D

dyayzh

Guest
Tare frumusica...abia astept sa o vad si pe a mea galbioara toata :D (adica floarea, nu planta :wink: )

Calin...iar am ras "pe sub mustata" si nu am deturnat topicul :rofl:
 

fixpix

Active Member
iar???

tsss!

atunci... cred ca mi-am gresit cariera... ca la lucru am un public de doar 5 spectatori :(
 

michaela

Active Member
Fleur a spus:
E superfrumoasa Tamiana ta Michaela. Am si eu una :D pe care abia o astept sa infloreasca si acum ca am vazut-o pe a ta cat e de mica si cu flori am sa ma uit zilnic la a mea doar doar vor aparea boboci :)
Iar daca am de toate... voi sunteti de vina :rofl: Ca sa nu zic si "uite cine vorbeste" :wink:
Merci ca v-a placut pitica.... :D
Insa, Fleur Tamiana este cea mai mica dintre chirita ...asa este ea "miniona" ca sa zic asa nici nu creste cu mult mai mare mare.... deci fii convinsa ca vei avea si tu cat de curand floricici
 
D

dyayzh

Guest
Fleur, te rog sa pui poza cum arata boboceii, ca sa-mi dau si eu seama daca ceea ce am vazut eu la a mea sunt frunze noi sau bobocei :oops:
 

Fleur

Active Member
Nu stiu de ce nu se deschide dar este prima poza din albumul cu chirita, respectiv Tamiana.
 

michaela

Active Member
dyayzh a spus:
Fleur, te rog sa pui poza cum arata boboceii, ca sa-mi dau si eu seama daca ceea ce am vazut eu la a mea sunt frunze noi sau bobocei :oops:
Dya n-ai cum sa-i confunzi...apar deasupra petiolului frunzei...
Si.... intr-adevar sunt si ele minunate, diferite ca tip de frunze ... pe mine m-au innebunit variegatele -dar se stie deja ca am ceva cu variegatele-si mi se par cu mult mai jos ca pretentii fata de strepto...ce-i adevarat ca au ritm de crestere extraordinar de lent insa odata fiind planta face mai mereu minunatii de clopotei :dans:
 
D

dyayzh

Guest
Cred ca a mea are bobocei..multi :petrecere:
Sa o bag in casa?
 

michaela

Active Member
Ale mele stau in casa.... insa tu ai balcon inchis...sau cel putin asa am inteles, daca da atunci las-o pe balcon. Si ma bucur tare pt tine ! :D
 
Sus