Chirita

michaela

Active Member
Trebuie sa v-o arat iar pe Aiko......... de la postarea mea cu prima ei inflorire..... e permanent in flori....... :D
Aici cu Bikko.......
aiko aproape cat bikko.... :rofl:
 

miha

Member
Si ale mele...numai doua deocamdata...
Chirita Chastity

si Chirita Keiko

Cu timpul , sper sa strang mai multe... :wink:
 

IULIA

Active Member
fetele,m-am pricopsit si eu cu una, mareeeeeeeeeeee, cit o varza desfacuta, sau sa zic cu un diametru de 35 cm. are frunzele groase, o limba de vitel ca marime, verde inchis.
mi s-a vindut cu denumirea de chiritza mov fara flori...asa ca astept floarea sa o trag in poze. :rofl: :rofl:
 

michaela

Active Member
IULIA a spus:
fetele,m-am pricopsit si eu cu una, mareeeeeeeeeeee, cit o varza desfacuta, sau sa zic cu un diametru de 35 cm. are frunzele groase, o limba de vitel ca marime, verde inchis.
mi s-a vindut cu denumirea de chiritza mov fara flori...asa ca astept floarea sa o trag in poze. :rofl: :rofl:
Bravo Iulia!! Hai sa vedem cu ce te-ai pricopsit..... daca eu nu am in colectionul meu sa stii ca bat la usa ta.... :rofl:
 

IULIA

Active Member
pai am zis.......mov.............
acu.....io stiu ce intelege lumea prin mov :? :? :? :?
nu aveti mov????????? :eek: :eek: :eek:
a pus fata 3 frunzoaie la apa, ca le-am rupt la transport, asa ca, daca dau ceva mustetzi, vi le pot oferi cu maare placere. :)
 

michaela

Active Member
Superba Miha!! :D
Acum inteleg de ce Chastity este preferata unei amice..... :wink: , se pare ca e foarte florifera...
 

miha

Member
Va multumesc... :hug: Asa se pare...este si foarte rezistenta...creste destul de repede...si toata vara a facut o multime de flori... De fapt se vede ca formeaza in continuare o multime de boboci...
 
Sus