Chippendale

claude

Well-Known Member
Moderator
Ioi ce fain ii, hai mai ca nu-i portocaliu, e...caisa :rofl: Si l-ai mai si pozat noaptea, umbli ca huhurezii prin jungla ta :rofl:
 

bebe Iris

Active Member
:rofl: Cam da si nu gaseam cuvantul potrivit sa descriu nuanta :D
I-am spus lui Sorin ca daca ma aude tipand, sa vina sa ma traga afara din tufe, ca inseamna ca nu pot iesi :p
Fetelor, pentru rezistenta la ploi, la umbra si pentru culoare, merita un loc in gradinuta. Floricica nu este mare, cam 5 cm, dar este foarte placut parfumata.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Descopar la mine faze prin care observ ca ati trecut si voi - spre exemplu obsesia pentru portocaliu :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Trandafirul asta chiar merita un loc in gradina, e foarte frumos si daca zici ca are si parfum...
 

bebe Iris

Active Member
:D are parfum asemanator cu Remi Martin
...de faze nu stiu ce sa zic, ca vad ca nu-mi trece, ma tot uit dupa trandafiri portocalii-rozulii, oricum ceva nedefinit :rofl: , dar cu tenta portocalie :wink:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Pai, asta toamna cand am facut comanda la Lottum mi-am luat doar 4 trandafiri: Lady Hammilton, Summer Song, Pat Austin si exceptia, Graham Thomas.
Deci??? E obsesie sau nu?? :rofl: :rofl: :rofl:
Si l-am trecut si pe Chippendale pe lista pentru comanda viitoare, daca tot l-am admirat la tine :D
 

bebe Iris

Active Member
:rofl: o fi obsesie, dar nu stiu daca este doar o etapa :wink: :rofl:
oricum sunt superbi toti cei alesi de tine, sa-ti traiasca!
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Multumesc, Bebe! Eu de-abia intru in clasa I, tu iti dai bacul in materie de trandafiri :wink: si nu numai, ai o gradina de vis :visator:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
da asa e ! singurul lucru care m-a erveat este ca atunci cand au fost caldurile alea mari ,a doua zi deja era roz ,acum tine mai mult :)
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Trandafir de parc creat de Evers [introdus de Tantau in 2005] comercializat si cu numele de Duchess of Cornwall si/sau Music Hall ,foarte parfumat ,culoarea portocaliu -roz,floare batuta cu multe petale .
 
Sus